אלה-מרכז לסיוע נפשי-חברתי (ארגון)

מתוך כל-זכות (www.kolzchut.org.il), אנציקלופדיית הזכויות של ישראל

הקדמה:

עמותת "אלה" הוקמה ב-1979 במטרה להגיש סיוע נפשי וחברתי לניצולי שואה יוצאי הולנד ולבני משפחותיהם, כדי להקל על מצוקותיהם ובכדי שיוכלו לתפקד ולהשתלב בצורה הטובה ביותר בחברה הישראלית. במהלך השנים הרחיבה אלה את קהל היעד ואת מגוון שירותיה וכיום היא מעניקה שירותי סיוע נפשי וחברתי לכלל האוכלוסייה הישראלית בכל רחבי הארץ.

פרטי הארגון

אתר:לאתר
דוא"ל:elah@elah.org.il
כתובת:יגאל אלון 157, משרד 941, תל-אביב 6744365
טלפון:03-6910921
שנת הקמה:1979
גיידסטאר:הארגון בגיידסטאר

מידע נוסף

לאור העובדה כי העמותה הוקמה בשנת 1979 למען ניצולי שואה, יש ל"אלה" מומחיות מיוחדת בטיפול פסיכו-סוציאלי באוכלוסייה המבוגרת וניצולי שואה, ובהדרכת צוותי עובדים ומתנדבים של ארגונים אחרים העובדים בפרויקטים עם אוכלוסייה זו.

  • צוות המטפלים באלה מורכב מאנשי מקצוע, בהם פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, פסיכיאטר ועובדים קהילתיים.
  • העיקרון המנחה את שיטת הטיפול הנו מתן חופש בחירה למטופלים לבחור את הפעילויות המתאימות מתוך מגוון פעילויות טיפוליות המוצע להם, כל זאת תוך התייחסות לרקע התרבותי, להיסטוריה ולשפה של הפונים.
  • "אלה" מעניקה לקהל הרחב טיפול נפשי – פרטני, זוגי, ומשפחתי - למבוגרים, טיפול פרטני לילדים ולמתבגרים, הדרכת הורים, ייעוץ פסיכיאטרי, קבוצות טיפוליות, קבוצות חברתיות וקבוצות בין-דוריות.
  • "אלה" מעבירה סדנאות והרצאות לקהל הרחב ולאנשי מקצוע לפי הזמנה. כמו כן, מפעילה "אלה" כ- 120 מתנדבים שממלאים תפקידים חברתיים, מעשיים וארגוניים.
  • "אלה" הינה ספק שירות של הרשות לזכויות ניצולי השואה והחברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה (החברה להשבה), לטיפול נפשי, אישי וקבוצתי, בניצולי שואה ונותנת הרצאות, סדנאות וקבוצות דיון לניצולי שואה בלשכות רווחה, במימון משרד הרווחה.

נושאים וזכויות רלבנטיים בכל-זכות

סיוע לניצולי שואה

גורמי ממשל שהארגון עובד מולם