אשל (ארגון)

מתוך כל-זכות (www.kolzchut.org.il), אנציקלופדיית הזכויות של ישראל

הקדמה:


אשל היא עמותה ללא כוונת רווח, שנוסדה בשנת 1969 על ידי ג'וינט מלבן ונתמכת על ידי ארגון הג'וינט וממשלת ישראל, על מנת לתכנן ולפתח שירותים למען הזקנים בישראל.

בעידן של תוחלת חיים ארוכה, וגידול במספר הזקנים, חזון אשל הוא ליצור חברה שבה לאזרחיה המבוגרים דימוי חיובי ואיכות חיים טובה. חברה כזו תאפשר את שילובם ומעורבותם של הזקנים בענייניה, ותעמיד לרשותם ולרשות משפחותיהם מערכות שירותים יעילות, נגישות ואיכותיות. ייעודה של אשל ליצור תנאים שיבטיחו לזקנים בריאות טובה, רווחה, בטחון, יצירתיות ועשייה, עצמאות, חיים של כבוד וזיקנה מוצלחת. זאת על ידי תכנון ופיתוח תכניות ושירותים איכותיים, חדשים וחדשניים ועל ידי שיפור שירותים קיימים, במישור הארצי והמקומי, למען האוכלוסייה המבוגרת בישראל.

פרטי הארגון

תחומי עיסוק:האגודה לפיתוח ולתכנון שירותים למען הזקן בישראל
אתר:לאתר
כתובת:גבעת ג'וינט, ת.ד. 3489, ירושלים, 91034
טלפון:02-6557128
פקס:02-5662716
שנת הקמה:1969
גיידסטאר:הארגון בגיידסטאר

ניצולי השואה

אשל מפתחת תוכניות המוגדרות בהתאמה לצרכים הייחודיים של ניצולי שואה ולבני הדור השני והשלישי. כל התכניות של אשל - קהילה תומכת, בשיבה טובה, בתים חמים, מרכזי יום ובתי אבות נותנים מענה גם לניצולי שואה. בנוסף לכך אשל מפתחת תוכניות ייחודיות לאוכלוסיה זו הכוללות בין היתר: מיצוי זכויות, קבוצות תמיכה חברתיות, מפגשים בעלי צביון טיפולי, סיוע בתיעוד ותיאטרון עדות.

תחומי פעילות הארגון