מענק פטירה (שאירים) לבני זוג מאותו מין (זכות)

מתוך כל-זכות (www.kolzchut.org.il), אנציקלופדיית הזכויות של ישראל

הקדמה:

בן זוג מאותו מין של מי שנפטר, עשוי להיות זכאי למענק פטירה לשאירים

מי זכאי?

  • בת זוג של נפטרת או בן זוג של נפטר, בתנאי שהנפטר/ת היה/היתה זכאי/ת לאחת הקצבאות לפי סעיף 310 לחוק הביטוח הלאומי או סעיף 15 לחוק הבטחת הכנסה, המפורטות כאן.

תהליך מימוש הזכות

ארגוני סיוע

  • לערך מורחב על פסקי דין בנושא להט"ב לחצו כאן.

גורמי ממשל

מקורות