אזהרה
שימו לב - דף זה הינו עדיין בשלב טיוטה ולא שוחרר לציבור
אין להסתמך על תוכנו בשום אופן

הקדמה:

עובדים פלסטינים מבוטחים בביטוח הלאומי במקרה של פגיעה בעבודה, אמהות ופשיטת רגל של המעסיק
על המעסיק עובדים פלסטינים בישראל חלה חובה להעביר מדי חודש את דמי הביטוח הלאומי עבור כל עובד לאגף שירות למעסיקים ברשות האוכלוסין וההגירה
בנוסף על המעסיק חלה חובה לבטח את העובדים הפלסטינים בביטוח בריאות.
עובדים פלסטינים המתגוררים בישראל במסגרת איחוד משפחות מבוטחים בביטוח לאומי בביטוח אימהות רחב יותר, ועל המעסיק להעביר את דמי הביטוח ישירות למוסד לביטוח לאומי
למידע נוסף ראו : מעסיק של עובד חוץ באתר המוסד לביטוח לאומי


הערת עריכה
האם בכל הערכים להכניס בראו גם את תעסוקה וזוכויות עובדים? האם להכניס בקטגוריות גם תעסוקה וזוכויות עובדים וגם העסקת עובדים זרים?
הערה מאת סיגל רונן-כץ (שיחה) 17:59, 15 ביולי 2019 (IDT)

עובדים פלסטינים המועסקים כדין בישראל מבוטחים ביטוח לאומי במקרים הבאים: תאונת עבודה, ביטוח אימהות, פירוק או פשיטת רגל של המעסיק.

פגיעה בעבודה

  • עובד פלסטיני ובני משפחתו מבוטחים במקרה של פגיעה בעבודה, בתנאים דומים לאלו של עובד ישראלי. הביטוח כולל גם זכאות לטיפולים רפואיים, שיקום מקצועי ועוד.
  • למידע נוסף ראו : חדש:תאונת עבודה לעובדים פלסטינים

פשיטת רגל ופירוק תאגיד

ביטוח אמהות

  • עובדת פלסטינית אשר אינה מתגוררת בישראל ומועסקת בישראל כדין וכן עובדת פלסטינית המועסקת אצל מעסיק ישראלי בשטחי יהודה ושומרון-
    • עובדת כאמור אשר ילדה ויצאה לחופשת לידה זכאית לתשלום דמי לידה, בתנאי שהיא עומדת בתנאי הזכאות. דמי הלידה נועדו לפצות את היולדת על אובדן הכנסתה בתקופה שאינה עובדת לרגל ההיריון והלידה. גם אב יכול להחליף את בת זוגו בחלק מתקופת הלידה וההורות, בתנאי שגם הוא ממלא את תנאי הזכאות.
  • אשה פלסטינית המתגוררת בישראל מכח נישואיה לתושב ישראל -

מי זכאי?


תהליך מימוש הזכות

פגיעה בעבודה

דמי לידה

פשיטת רגל של המעסיק

חשוב לדעת

  • אם התרחש מקרה המזכה את העובד בקצבה, ובעת המקרה לא הסדיר המעסיק את רישומו כחוק או לא שילם דמי ביטוח במועד, רשאי המוסד לביטוח לאומי לדרוש מהמעסיק את השווי הכספי של הקצבאות ששולמו לעובד בגין אותו מקרה, נוסף על דמי הביטוח.
  • המוסד לביטוח לאומי עשוי לחקור מעסיקים החשודים באי-תשלום דמי ביטוח בעבור עובדיהם, ובמקרים מסויימים ייתכן שיוגש כתב אישום. למידע על זכויות הנחקרים ראו זכותון נחקרים בביטוח הלאומי.

ארגוני סיוע

העסקת עובדים פלסטיניםהעסקת עובדים פלסטינים

גורמי ממשל

העסקת עובדים פלסטיניםהעסקת עובדים פלסטינים

פסקי דין

העסקת עובדים פלסטיניםהעסקת עובדים פלסטינים

חקיקה ונהלים

הרחבות ופרסומים

העסקת עובדים פלסטיניםהעסקת עובדים פלסטינים