(ביטול מוקדם של הפוליסה בידי המבוטח)
 
(37 גרסאות ביניים של 4 משתמשים אינן מוצגות)
שורה 2: שורה 2:
 
{{תקציר |תוכן=
 
{{תקציר |תוכן=
 
{{דגשים  
 
{{דגשים  
| מידע  =  
+
| מידע  = ביטוח טיפולי שיניים מכסה טיפולי שיניים הניתנים בארץ ובחו"ל בהתאם לתנאי הפוליסה
 +
|מידע2 = המבוטח רשאי לבחור בכל נותן שירות שירצה, גם אם אינו נמצא בהסדר עם חברת הביטוח
 
| איסור = <!-- דוגמה: אסור לעשות -->
 
| איסור = <!-- דוגמה: אסור לעשות -->
| חשוב  = <!-- דוגמה: חשוב לדעת -->
+
| חשוב  = לרוב ביטוח טיפולי שיניים אינו מותנה בהליך חיתום ולא קיימת עבורו תקופת אכשרה
 
| פיצוי = <!-- דוגמה: מגיעים לכם X שקלים -->
 
| פיצוי = <!-- דוגמה: מגיעים לכם X שקלים -->
 
| שאלה  = <!-- דוגמה: שאלה -->
 
| שאלה  = <!-- דוגמה: שאלה -->
| ממשל  = <!-- קישור לגורם ממשל אחראי -->
+
| ממשל  = לפרטים ראו [https://mof.gov.il/hon/Consumer-Information/Consumer-Insurance/Pages/HealthInsuranceGuid.aspx#skip אתר רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון]
 
}}
 
}}
 
}}
 
}}
 
{{ראו גם  
 
{{ראו גם  
| החלף בפורטל האב
+
| [[ביטוחי בריאות פרטיים]]
| ערכים רלבנטיים נוספים
+
| [[טיפולי שיניים]]
 +
| [[טיפולי שיניים לילדים ונוער במסגרת סל הבריאות]]
 +
| [[בריאות ומחלות]]
 
}}
 
}}
 
{{עצם העניין/סיום}}
 
{{עצם העניין/סיום}}
 
פוליסות לביטוח שיניים מכסות מגוון [[טיפולי שיניים]] המבוצעים בישראל, כאשר חלק מהפוליסות מכסות גם טיפולי שיניים המבוצעים בחו"ל.
 
פוליסות לביטוח שיניים מכסות מגוון [[טיפולי שיניים]] המבוצעים בישראל, כאשר חלק מהפוליסות מכסות גם טיפולי שיניים המבוצעים בחו"ל.
* ילדים ונוער זכאים ל[[טיפולי שיניים לילדים במסגרת סל הבריאות]], כאשר חלק מהטיפולים ניתנים בלא השתתפות עצמית, ואחרים ניתנים עם תשלום השתתפות עצמית.
+
* בפוליסות לביטוח שיניים, לרוב לא נדרשות תקופת אכשרה ותקופת המתנה, כך שניתן לקבל כיסוי לטיפולי שיניים החל ממועד תחילת תקופת הביטוח.
* קופות החולים, באמצעות תכניות [[שירותי בריאות נוספים (ביטוח משלים)|השב"ן]] משווקות כיסויים לטיפולי שיניים למי שאינם זכאים לכיסוי במסגרת הרובד הבסיסי, והטיפולים ברובם, ניתנים תמורת תשלום מופחת.
+
* חברות הביטוח אינן עורכות [[חיתום]] בפוליסות שיניים, כך שהפוליסה אינה מותנית בבדיקת המצב הרפואי הנתון בעת רכישת הפוליסה.
 +
* חלק מ[[שירותי בריאות נוספים (ביטוח משלים)]] בקופות החולים מציעים גם כן ביטוח טיפולי שיניים, ומומלץ לבדוק את הביטוחים הקיימים כדי להימנע מכפל ביטוחים.
  
==מה מכסה הפוליסה==
+
==מה מכסה הפוליסה?==
* פוליסות שיניים מעניקות כיסוי עבור מגוון טיפולי שיניים המתבצעים בישראל.  
+
* פוליסות טיפולי שיניים מעניקות כיסוי עבור מגוון טיפולי שיניים המתבצעים בישראל.
* מקרה הביטוח מוגדר, לרוב, כקבלת טיפול שיניים בהתאם לתנאי הפוליסה.  
+
* קיימות פוליסות קבוצתיות המכסות גם טיפולי שיניים שנעשו בחו"ל, ולרוב הן כוללות טיפולים משמרים בלבד.
* הפוליסות נבדלות ביניהן בסוגי הטיפולים המכוסים - משמרים, משקמים, פריודנטליים ואורתודנטיים. לעיתים משלבת הפוליסה סוגי טיפולים שונים.  
+
* הפוליסות נבדלות ביניהן בסוגי הטיפולים המכוסים: טיפולים משמרים, טיפולים משקמים, טיפולים פריודנטליים וטיפולים אורתודנטיים. לעתים משלבת הפוליסה סוגי טיפולים שונים.  
* קיימות פוליסות קבוצתיות המכסות גם טיפולי שיניים שנעשו בחו"ל, הכוללות לרוב, טיפולים משמרים בלבד.
+
* על חברת הביטוח להציג למבוטח בטופס גילוי נאות, את כל סלי הטיפולים המוצעים בתכנית הביטוח ולפרט את הטיפולים המכוסים במסגרת כל סל.  
{{טיפ|
 
* בפוליסות לביטוח שיניים, לרוב לא נדרשות תקופת אכשרה ותקופת המתנה, כך שניתן לקבל טיפולי שיניים החל ממועד תחילת תקופת הביטוח.
 
* חברות הביטוח אינן עורכות חיתום בפוליסות שיניים, כך שהפוליסה אינה מותנית בבדיקת המצב הרפואי הנתון בעת רכישת הפוליסה.}}.
 
  
 
===טיפולי שיניים משמרים===
 
===טיפולי שיניים משמרים===
* טיפולים משמרים הם טיפולים שוטפים המסייעים לשמור על בריאות השיניים ולמנוע החמרה במצבן וכוללים בדיקה ראשונית, צילומים שונים, עזרה ראשונה, סתימות, עקירות, טיפולי שורש, ניקוי אבן, הבהרת שיניים ועוד.  
+
* טיפולים משמרים הם טיפולים שוטפים המסייעים לשמור על בריאות השיניים ולמנוע החמרה במצבן, וכוללים, בין היתר: בדיקה ראשונית, צילומים שונים, עזרה ראשונה, סתימות, ניקוי אבן, הבהרת שיניים ועוד.  
 
* ברוב המקרים, אין צורך בקבלת אישור מוקדם של חברת הביטוח לצורך טיפולים משמרים.
 
* ברוב המקרים, אין צורך בקבלת אישור מוקדם של חברת הביטוח לצורך טיפולים משמרים.
* עם זאת, טיפולים משמרים מורכבים, כגון עקירה כירורגית וטיפול שורש, עלולים לחייב התייעצות מוקדמת עם חברת הביטוח ואת אישורה לתכנית הטיפול.
+
* עם זאת, טיפולים משמרים מורכבים, כגון עקירה כירורגית וטיפול שורש, עשויים לחייב התייעצות מוקדמת עם חברת הביטוח ואת אישורה לתכנית הטיפול.
 +
* לפני כל טיפול מומלץ לבדוק בפוליסה את התנאים הנדרשים עבורו לצורך מימוש הפוליסה.
  
 
===טיפולי שיניים משקמים===
 
===טיפולי שיניים משקמים===
* טיפולים משקמים הם אלה המסייעים להחלמתה מחדש של השן וכוללים בדיקה והכנת תכנית טיפול, ניתוחי חניכיים, יצירת שיניים תותבות וטיפול בהן, התקנת מבנים ישירים ויצוקים, בניית כתרים ועוד.  
+
* טיפולים משקמים הם טיפולים המסייעים להחלמתה של השן וכוללים בדיקה והכנת תכנית טיפול, ניתוחי חניכיים, יצירת שיניים תותבות וטיפול בהן, התקנת מבנים ישירים ויצוקים, בניית כתרים ועוד.  
* ברוב המקרים, טיפולים אלה יחייבו התייעצות מוקדמת עם חברת הביטוח ואת אישורה לתכנית הטיפול.
+
* ברוב המקרים, טיפולים אלה מחייבים התייעצות מוקדמת עם חברת הביטוח ואת אישורה לתכנית הטיפול.
  
 
===טיפולים פריודנטליים ואורתודנטיים===
 
===טיפולים פריודנטליים ואורתודנטיים===
שורה 42: שורה 44:
  
 
==תגמולי ביטוח==
 
==תגמולי ביטוח==
* תגמולי ביטוח בפוליסות שיניים ניתנים לרוב, בדרך של שיפוי.
+
* תגמולי ביטוח בפוליסות שיניים ניתנים לרוב, בדרך של שיפוי. כלומר, חברת הביטוח מכסה את הוצאות הטיפול, ומשלמת את עלות הטיפול בפועל.
 
* המבוטח רשאי לבחור בכל נותן שירות שירצה, אך החזר ההוצאות לנותן שירות שאינו מצוי בהסדר עם חברת הביטוח יהיה כפוף לתקרת הכיסוי בפוליסה.
 
* המבוטח רשאי לבחור בכל נותן שירות שירצה, אך החזר ההוצאות לנותן שירות שאינו מצוי בהסדר עם חברת הביטוח יהיה כפוף לתקרת הכיסוי בפוליסה.
 
* לעיתים, הפוליסה מגבילה את המבוטח למספר מסוים של טיפולים, אותם הוא זכאי לממש במהלך שנת הביטוח או תקופת הביטוח.
 
* לעיתים, הפוליסה מגבילה את המבוטח למספר מסוים של טיפולים, אותם הוא זכאי לממש במהלך שנת הביטוח או תקופת הביטוח.
{{טיפ|בהתאם ל[https://mof.gov.il/hon/documents/%D7%94%D7%A1%D7%93%D7%A8%D7%94-%D7%95%D7%97%D7%A7%D7%99%D7%A7%D7%94/insurance/memos/2012-1-04.pdf הוראות המפקח על הביטוח], נדרשות חברות הביטוח להציג בפני המבוטחים - רשימה של מרפאות ורופאי שיניים הקשורים בהסדר עם חברת הביטוח. על רשימה זו לפרט את התארים ותחומי המומחיות של הכלולים בה. כדאי לוודא שלרופאים ולמרפאות השיניים רישיון בר-תוקף.
+
* קיימים מקרים בהם תגמולי הביטוח חברת הביטוח עשויה להיות רשאית לשלם תגמולי ביטוח מופחתים, או לא לשלם אותם כלל, לפרטים ראו [[הגשת תביעה לחברת הביטוח לקבלת תגמולי ביטוח בריאות#מקרים בהם ישולמו תגמולי ביטוח מופחתים או לא ישולמו כלל|מקרים בהם ישולמו תגמולי ביטוח מופחתים או לא ישולמו כלל]].
 +
{{טיפ|
 +
*בהתאם ל[https://mof.gov.il/hon/documents/%D7%94%D7%A1%D7%93%D7%A8%D7%94-%D7%95%D7%97%D7%A7%D7%99%D7%A7%D7%94/insurance/memos/2012-1-04.pdf הוראות המפקח על הביטוח], נדרשות חברות הביטוח להציג בפני המבוטחים רשימה של מרפאות ורופאי שיניים הקשורים בהסדר עם חברת הביטוח. החברות נדרשות לפרט ברשימה זו את התארים ותחומי המומחיות של המרפאות והרופאים הכלולים בה.  
 +
*כדאי לוודא שלרופאים ולמרפאות השיניים רישיון בר-תוקף.}}
  
==תקופת ביטוח==
+
==תקופת הביטוח==
תקופת הביטוח בפוליסות שיניים - פרט וקבוצתיות, מוגבלת, בדרך כלל, לתקופה של מספר שנים, לרוב שלוש עד שש, וניתנת לחידוש למשך תקופה נוספת, בהתאם לתנאי הפוליסה.
+
* תקופת הביטוח בפוליסות שיניים מוגבלת, בדרך כלל, לתקופה של מספר שנים (לרוב 6-3 שנים), והיא ניתנת לחידוש למשך תקופה נוספת, בהתאם לתנאי הפוליסה.
  
==חריגים תנאים מיוחדים==
+
==ביטול מוקדם של הפוליסה בידי המבוטח==
* ביטול הפוליסה על-ידי המבוטח במהלך תקופת הביטוח, עלול להיות כרוך בתשלום מסוים שמחויב בו המבוטח. לפרטים ראו [https://mof.gov.il/hon/documents/%D7%94%D7%A1%D7%93%D7%A8%D7%94-%D7%95%D7%97%D7%A7%D7%99%D7%A7%D7%94/insurance/memos/2012-1-04.pdf חוזר המפקח על הביטוח מיום 18.6.2012 בנושא ביטוח שיניים].
+
* כאמור, תקופת הביטוח של ביטוח טיפולי שיניים היא קצובה, לרוב 3-6.
{{טיפ|בהתאם ל[https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/p194_011.htm תקנות הפיקוח על עסקי ביטוח (צורת הפוליסה)], סייגים להיקף הכיסוי או לחבות המבטח יפורטו בפוליסה סייג לחבות בסמוך לנושא שהם נוגעים לו או יובלטו במיוחד על ידי שימוש באותיות שונות או בצבע שונה.}}
+
* מבוטח שביטל פוליסה במהלך תקופת הביטוח, עשוי להידרש לשלם לחברת הביטוח החזר כספי, בהתקיים '''כל''' התנאים הבאים:
 +
*# המבוטח ביטל את הפוליסה לפני שחלפו 3 שנים מיום הצטרפותו לראשונה לפוליסה, או לפני שחלפה תקופה המהווה 75% מתקופת הביטוח, לפי המוקדם.
 +
*# תנאי ביטול הפוליסה פורטו בתכנית הביטוח, בטופס הגילוי הנאות ובטופס ההצטרפות.
 +
*# סך תגמולי הביטוח גבוהים מסך תשלומי הפרמיה ששולמו, כלומר סכום השיפוי שהמבוטח קיבל בפועל מחברת הביטוח, גבוה מסך כל תשלומי הפרמיה ששילם המבוטח עד מועד ביטול הביטוח.
 +
{{דוגמה|
 +
* אדם רכש ביטוח טיפולי שיניים לתקופה של 5 שנים, אשר כל תנאיה פורטו במסמכי הביטוח שנשלחו אליו.
 +
* האדם ביקש לבטל את הביטוח כעבור שנתיים וחצי,  תקופה המהווה מחצית (50%) מתקופת הביטוח, כלומר פחות מ-75%.
 +
* סך הפרמיה שהאדם שילם עד אותו מועד עומדת על 2,000 ש"ח, אך במהלך התקופה בה היה מבוטח, הושבו לו במסגרת הביטוח 9,000 ש"ח בגין טיפולי שיניים.
 +
* בנסיבות אלה, חברת הביטוח רשאית לדרוש מהאדם החזר כספי על ביטול הביטוח, בהתאם לתנאי הפוליסה.}}
  
 +
{{טיפ|בהתאם ל[https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/p194_011.htm תקנות הפיקוח על עסקי ביטוח (צורת הפוליסה)], סייגים להיקף הכיסוי או לחבות המבטח יפורטו בפוליסה  בסמוך לנושא שהם נוגעים לו או יובלטו במיוחד על ידי שימוש באותיות שונות או בצבע שונה.}}
  
 +
== חשוב לדעת ==
 +
* ילדים ונוער עד גיל 18 זכאים ל[[טיפולי שיניים לילדים ונוער במסגרת סל הבריאות|טיפולי שיניים במסגרת סל הבריאות]], כאשר חלק מהטיפולים ניתנים ללא השתתפות עצמית, ואחרים ניתנים עם תשלום השתתפות עצמית.
 +
* קופות החולים, באמצעות תכניות [[שירותי בריאות נוספים (ביטוח משלים)|שירותי הבריאות הנוספים]], משווקות כיסויים לטיפולי שיניים למי שאינם זכאים לכיסוי במסגרת הרובד הבסיסי, והטיפולים, ברובם, ניתנים תמורת תשלום מופחת.
 +
<!--
 
== פסקי דין ==
 
== פסקי דין ==
  
 
+
-->
 
== חקיקה ונהלים ==
 
== חקיקה ונהלים ==
 +
* [https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/144_001.htm חוק חוזה הביטוח, תשמ"א-1981].
 
* [https://mof.gov.il/hon/documents/%D7%94%D7%A1%D7%93%D7%A8%D7%94-%D7%95%D7%97%D7%A7%D7%99%D7%A7%D7%94/insurance/memos/2012-1-04.pdf חוזר ביטוח מספר 2012-1-4 מיום 18.06.2012] - ביטוח שיניים.
 
* [https://mof.gov.il/hon/documents/%D7%94%D7%A1%D7%93%D7%A8%D7%94-%D7%95%D7%97%D7%A7%D7%99%D7%A7%D7%94/insurance/memos/2012-1-04.pdf חוזר ביטוח מספר 2012-1-4 מיום 18.06.2012] - ביטוח שיניים.
  
 
== הרחבות ופרסומים ==
 
== הרחבות ופרסומים ==
 
+
* [https://haotzarsheli.mof.gov.il/Subject/Pages/Choosing-Health-Insurance.aspx מידע בדבר רכישת ביטוח בריאות] באתר משרד האוצר.
 
+
* [https://mof.gov.il/hon/Consumer-Information/Consumer-Insurance/Pages/HealthInsuranceGuid.aspx מדריך ביטוח בריאות] באתר רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון.
 +
<!--
 
== תודות ==
 
== תודות ==
  
  
 
==Metadata==
 
==Metadata==
 
+
-->
 
<!-- יש לכתוב תגיות כאן בתחתית -->
 
<!-- יש לכתוב תגיות כאן בתחתית -->
 
[[קטגוריה:מושגים]]
 
[[קטגוריה:מושגים]]
 +
[[קטגוריה:בריאות ומחלות]]
 +
[[קטגוריה:ביטוח בריאות]]
 +
[[קטגוריה:צרכנות]]
 +
[[קטגוריה:טיפולי שיניים]]

גרסה אחרונה מ־12:17, 18 ביוני 2019

הקדמה:

ביטוח טיפולי שיניים מכסה טיפולי שיניים הניתנים בארץ ובחו"ל בהתאם לתנאי הפוליסה
המבוטח רשאי לבחור בכל נותן שירות שירצה, גם אם אינו נמצא בהסדר עם חברת הביטוח
לרוב ביטוח טיפולי שיניים אינו מותנה בהליך חיתום ולא קיימת עבורו תקופת אכשרה

פוליסות לביטוח שיניים מכסות מגוון טיפולי שיניים המבוצעים בישראל, כאשר חלק מהפוליסות מכסות גם טיפולי שיניים המבוצעים בחו"ל.

 • בפוליסות לביטוח שיניים, לרוב לא נדרשות תקופת אכשרה ותקופת המתנה, כך שניתן לקבל כיסוי לטיפולי שיניים החל ממועד תחילת תקופת הביטוח.
 • חברות הביטוח אינן עורכות חיתום בפוליסות שיניים, כך שהפוליסה אינה מותנית בבדיקת המצב הרפואי הנתון בעת רכישת הפוליסה.
 • חלק משירותי בריאות נוספים (ביטוח משלים) בקופות החולים מציעים גם כן ביטוח טיפולי שיניים, ומומלץ לבדוק את הביטוחים הקיימים כדי להימנע מכפל ביטוחים.

מה מכסה הפוליסה?

 • פוליסות טיפולי שיניים מעניקות כיסוי עבור מגוון טיפולי שיניים המתבצעים בישראל.
 • קיימות פוליסות קבוצתיות המכסות גם טיפולי שיניים שנעשו בחו"ל, ולרוב הן כוללות טיפולים משמרים בלבד.
 • הפוליסות נבדלות ביניהן בסוגי הטיפולים המכוסים: טיפולים משמרים, טיפולים משקמים, טיפולים פריודנטליים וטיפולים אורתודנטיים. לעתים משלבת הפוליסה סוגי טיפולים שונים.
 • על חברת הביטוח להציג למבוטח בטופס גילוי נאות, את כל סלי הטיפולים המוצעים בתכנית הביטוח ולפרט את הטיפולים המכוסים במסגרת כל סל.

טיפולי שיניים משמרים

 • טיפולים משמרים הם טיפולים שוטפים המסייעים לשמור על בריאות השיניים ולמנוע החמרה במצבן, וכוללים, בין היתר: בדיקה ראשונית, צילומים שונים, עזרה ראשונה, סתימות, ניקוי אבן, הבהרת שיניים ועוד.
 • ברוב המקרים, אין צורך בקבלת אישור מוקדם של חברת הביטוח לצורך טיפולים משמרים.
 • עם זאת, טיפולים משמרים מורכבים, כגון עקירה כירורגית וטיפול שורש, עשויים לחייב התייעצות מוקדמת עם חברת הביטוח ואת אישורה לתכנית הטיפול.
 • לפני כל טיפול מומלץ לבדוק בפוליסה את התנאים הנדרשים עבורו לצורך מימוש הפוליסה.

טיפולי שיניים משקמים

 • טיפולים משקמים הם טיפולים המסייעים להחלמתה של השן וכוללים בדיקה והכנת תכנית טיפול, ניתוחי חניכיים, יצירת שיניים תותבות וטיפול בהן, התקנת מבנים ישירים ויצוקים, בניית כתרים ועוד.
 • ברוב המקרים, טיפולים אלה מחייבים התייעצות מוקדמת עם חברת הביטוח ואת אישורה לתכנית הטיפול.

טיפולים פריודנטליים ואורתודנטיים

 • עם הטיפולים הפריודנטליים נמנים ניתוחי חניכיים, סדים, צילומי CT וצילומים מיוחדים.
 • ברוב המקרים, עבור טיפולים פריודנטליים ואורתודנטיים נדרשת השתתפות עצמית, גם כאשר הטיפול מתבצע במרפאות הנמצאות בהסכם עם חברת הביטוח.

תגמולי ביטוח

 • תגמולי ביטוח בפוליסות שיניים ניתנים לרוב, בדרך של שיפוי. כלומר, חברת הביטוח מכסה את הוצאות הטיפול, ומשלמת את עלות הטיפול בפועל.
 • המבוטח רשאי לבחור בכל נותן שירות שירצה, אך החזר ההוצאות לנותן שירות שאינו מצוי בהסדר עם חברת הביטוח יהיה כפוף לתקרת הכיסוי בפוליסה.
 • לעיתים, הפוליסה מגבילה את המבוטח למספר מסוים של טיפולים, אותם הוא זכאי לממש במהלך שנת הביטוח או תקופת הביטוח.
 • קיימים מקרים בהם תגמולי הביטוח חברת הביטוח עשויה להיות רשאית לשלם תגמולי ביטוח מופחתים, או לא לשלם אותם כלל, לפרטים ראו מקרים בהם ישולמו תגמולי ביטוח מופחתים או לא ישולמו כלל.
טיפ
 • בהתאם להוראות המפקח על הביטוח, נדרשות חברות הביטוח להציג בפני המבוטחים רשימה של מרפאות ורופאי שיניים הקשורים בהסדר עם חברת הביטוח. החברות נדרשות לפרט ברשימה זו את התארים ותחומי המומחיות של המרפאות והרופאים הכלולים בה.
 • כדאי לוודא שלרופאים ולמרפאות השיניים רישיון בר-תוקף.

תקופת הביטוח

 • תקופת הביטוח בפוליסות שיניים מוגבלת, בדרך כלל, לתקופה של מספר שנים (לרוב 6-3 שנים), והיא ניתנת לחידוש למשך תקופה נוספת, בהתאם לתנאי הפוליסה.

ביטול מוקדם של הפוליסה בידי המבוטח

 • כאמור, תקופת הביטוח של ביטוח טיפולי שיניים היא קצובה, לרוב 3-6.
 • מבוטח שביטל פוליסה במהלך תקופת הביטוח, עשוי להידרש לשלם לחברת הביטוח החזר כספי, בהתקיים כל התנאים הבאים:
  1. המבוטח ביטל את הפוליסה לפני שחלפו 3 שנים מיום הצטרפותו לראשונה לפוליסה, או לפני שחלפה תקופה המהווה 75% מתקופת הביטוח, לפי המוקדם.
  2. תנאי ביטול הפוליסה פורטו בתכנית הביטוח, בטופס הגילוי הנאות ובטופס ההצטרפות.
  3. סך תגמולי הביטוח גבוהים מסך תשלומי הפרמיה ששולמו, כלומר סכום השיפוי שהמבוטח קיבל בפועל מחברת הביטוח, גבוה מסך כל תשלומי הפרמיה ששילם המבוטח עד מועד ביטול הביטוח.
דוגמה
 • אדם רכש ביטוח טיפולי שיניים לתקופה של 5 שנים, אשר כל תנאיה פורטו במסמכי הביטוח שנשלחו אליו.
 • האדם ביקש לבטל את הביטוח כעבור שנתיים וחצי, תקופה המהווה מחצית (50%) מתקופת הביטוח, כלומר פחות מ-75%.
 • סך הפרמיה שהאדם שילם עד אותו מועד עומדת על 2,000 ש"ח, אך במהלך התקופה בה היה מבוטח, הושבו לו במסגרת הביטוח 9,000 ש"ח בגין טיפולי שיניים.
 • בנסיבות אלה, חברת הביטוח רשאית לדרוש מהאדם החזר כספי על ביטול הביטוח, בהתאם לתנאי הפוליסה.
טיפ
בהתאם לתקנות הפיקוח על עסקי ביטוח (צורת הפוליסה), סייגים להיקף הכיסוי או לחבות המבטח יפורטו בפוליסה בסמוך לנושא שהם נוגעים לו או יובלטו במיוחד על ידי שימוש באותיות שונות או בצבע שונה.

חשוב לדעת

 • ילדים ונוער עד גיל 18 זכאים לטיפולי שיניים במסגרת סל הבריאות, כאשר חלק מהטיפולים ניתנים ללא השתתפות עצמית, ואחרים ניתנים עם תשלום השתתפות עצמית.
 • קופות החולים, באמצעות תכניות שירותי הבריאות הנוספים, משווקות כיסויים לטיפולי שיניים למי שאינם זכאים לכיסוי במסגרת הרובד הבסיסי, והטיפולים, ברובם, ניתנים תמורת תשלום מופחת.

חקיקה ונהלים

הרחבות ופרסומים