מ (עדכון והוספת קישורי שפה; בוט מוסיף: ar)
מ (החלפת טקסט – "\{\{(.*)סיום טור ימני\}\}" ב־"==endarticle== <!--כותרת דמה עבור הטמעת כותרת. לא לגעת!--> {{$1סיום טור ימני}}")
שורה 21: שורה 21:
 
== הרחבות ופרסומים ==  == מקורות == -->
 
== הרחבות ופרסומים ==  == מקורות == -->
  
 +
==endarticle== <!--כותרת דמה עבור הטמעת כותרת. לא לגעת!-->
 
{{תקדים משפטי/סיום טור ימני}}
 
{{תקדים משפטי/סיום טור ימני}}
  

גרסה מ־10:42, 30 באפריל 2012

תבנית:תקדים משפטי/תחילת טור ימני

בית הדין פסק לטובת התובעים והכיר בהם כעובדי המוסד שהוא מעסיקם האותנטי ולא חברת כח האדם שהיא המעסיקה הפורמאלית בלבד

עובדי המחשוב במוסד לביטוח לאומי, שהועסקו באמצעות חברת "שילוב", תבעו הכרה בהם כעובדי המוסד. על פי חוק העסקת עובדים על ידי קבלני כח אדם, קבלן כח האדם הנו מעסיקם האותנטי, אלא אם יוכיחו אחרת.

בתביעה הוכח כי למרות שחוזה ההעסקה נחתם עם חברת כח האדם והשכר שולם על ידה, המוסד הוא זה שבחן את התאמת העובדים למשרה והחליט על קבלתם, הוא הפנה אותם לחברות כח האדם לצורך החתימה על המסמכים, הוא שקבע את תנאי העבודה, את חופשות התובעים ושכרם ומימן את השתלמויותיהם. התובעים היו נתונים לפיקוח מקצועי ומנהלי של עובדי המוסד, עשו שימוש בעבודתם בציוד ובמתקני המוסד, ואף היו מעורבים בפעילויות החברתיות של עובדי המוסד.

בית הדין קבע כי המוסד היה מעסיקם בפועל של התובעים. יחסי עובד מעביד התקיימו בין התובעים למוסד, ולא עם המעסיקה הפורמאלית "שילוב". עם זאת נקבע כי לתובעים אין קביעות במוסד, שכן זו נקבעת לפי חוק שירות המדינה. נקבע כי התובעים הינם עובדים בחוזה מיוחד ללא תקופה קצובה.

תבנית:תקדים משפטי/סיום הקדמה

משמעות

  • עובדים המועסקים דרך חברת כח אדם נחשבים לעובדי חברת כח האדם, אלא אם הוכח שההתקשרות עם חברת כח האדם אינה משקפת התקשרות אמיתית וכי חברת כח האדם מהווה מעסיקה "על הנייר" בלבד. במקרה כזה יחשבו העובדים כמועסקים ע"י המעסיק בפועל.

חוקים ותקנות

endarticle

תבנית:תקדים משפטי/סיום טור ימני

תבנית:תקדים משפטי/תחילת טור שמאלי תבנית:תקדים משפטי/ראו גם

תבנית:תקדים משפטי/תיבת מידע

תבנית:תקדים משפטי/סיום טור שמאלי