שורה 2: שורה 2:
  
 
<!-- כאן צריך להיות טקסט המתאר את הארגון ופועלו. -->
 
<!-- כאן צריך להיות טקסט המתאר את הארגון ופועלו. -->
מחלת הגושה היא מחלת אגירה הנגרמת על ידי ליקוי תורשתי. ליקוי זה מביא לירידה ברמת הפעילות של אנזים הנמצא בגוף וקרוי גלוקוצרברוזידז. אנזים זה אחראי על פירוק חומר שומני-סוכרי הקרוי גלוקוצרוברוזיד. ירידה בפעילות האנזים מביאה להצטברות של אותו חומר שומני-סוכרי בתוך תאי המחזור של הגוף (מקרופאגים). אלו גדלים לממדים של תאי ענק הקרויים '''תאי גושה'''. תאים אלה מצטברים בטחול, בכבד, במח העצם ובעצמות, גורמים לגדילתם ולהפרעות בתפקודם.
+
מחלת הגושה היא מחלת אגירה הנגרמת על ידי ליקוי תורשתי. ליקוי זה מביא לירידה ברמת הפעילות של אנזים הנמצא בגוף וקרוי גלוקוצרברוזידז. אנזים זה אחראי על פירוק חומר שומני-סוכרי הקרוי גלוקוצרוברוזיד. ירידה בפעילות האנזים מביאה להצטברות של אותו חומר שומני-סוכרי בתוך תאי המחזור של הגוף (מקרופאגים). אלו גדלים לממדים של תאי ענק הקרויים '''תאי גושה'''. תאים אלו מצטברים בטחול, בכבד, במח העצם ובעצמות, גורמים לגדילתם ולהפרעות בתפקודם.
 +
 
 +
העמותה הישראלית לגושה נוסדה על ידי קומץ חולים ובני משפחותיהם בתמיכה ושיתוף של פרופ' ארי זמרן מהמרכז הרפואי "שערי-צדק" בירושלים. היעד הראשון שלמענו פעלה העמותה הפיכה של טיפול אנזימי במחלה לזמין עבור הלוקים בה.
 
{{ארגון/סיום הקדמה}} <!-- תבנית זו דואגת לכך שהכותרת הבאה בתור תתחיל רק מתחת לתוכן העניינים -->
 
{{ארגון/סיום הקדמה}} <!-- תבנית זו דואגת לכך שהכותרת הבאה בתור תתחיל רק מתחת לתוכן העניינים -->
  

גרסה מ־23:37, 7 בנובמבר 2011

תבנית:ארגון/תחילת טור ימני

מחלת הגושה היא מחלת אגירה הנגרמת על ידי ליקוי תורשתי. ליקוי זה מביא לירידה ברמת הפעילות של אנזים הנמצא בגוף וקרוי גלוקוצרברוזידז. אנזים זה אחראי על פירוק חומר שומני-סוכרי הקרוי גלוקוצרוברוזיד. ירידה בפעילות האנזים מביאה להצטברות של אותו חומר שומני-סוכרי בתוך תאי המחזור של הגוף (מקרופאגים). אלו גדלים לממדים של תאי ענק הקרויים תאי גושה. תאים אלו מצטברים בטחול, בכבד, במח העצם ובעצמות, גורמים לגדילתם ולהפרעות בתפקודם.

העמותה הישראלית לגושה נוסדה על ידי קומץ חולים ובני משפחותיהם בתמיכה ושיתוף של פרופ' ארי זמרן מהמרכז הרפואי "שערי-צדק" בירושלים. היעד הראשון שלמענו פעלה העמותה הפיכה של טיפול אנזימי במחלה לזמין עבור הלוקים בה. תבנית:ארגון/סיום הקדמה

נושאים וזכויות שהארגון עוסק בהם

גורמי ממשל שהארגון עובד מולם

תבנית:ארגון/סיום טור ימני

תבנית:ארגון/תחילת טור שמאלי תבנית:סטטוס

פרטי הארגון

אתר:אתר העמותה הישראלית לגושה
כתובת:ת.ד. 33814, חיפה, 31338
טלפון:04-9504403
שנת הקמה:1991

תבנית:ארגון/סיום טור שמאלי