מ (הזזת סימני הערה מפריעים)
שורה 2: שורה 2:
 
{{תקציר}}
 
{{תקציר}}
 
{{סוג ערך|מושג}}
 
{{סוג ערך|מושג}}
אלכוהול הוא חומר חוקי ונורמטיבי הנצרך על ידי רב האוכלוסייה הבוגרת בישראל. הוא מהווה לעיתים קרובות חלק מטקסים דתיים או אירועים חברתיים. אולם, זהו סם לכל דבר, וצריכה מוגברת שלו עלולה לגרום עם הזמן להתמכרות. במהלך ה'''התמכרות לאלכוהול''' חלים שינויים במערכת העצבים במוח. כמו כן, חלים במהלכה שינויים בתודעה ובהתנהגות כמו גם פגיעה ביכולות הפיזיות. כך למשל, כושר השיפוט של אדם הנתון תחת השפעת אלכוהול הינו לקוי - מה שעלול להביאו לידי אובדן שליטה (למשל בעת נהיגה). אדם כזה מהווה, למעשה, סכנה לעצמו ולסביבתו.
+
אלכוהול הוא אמנם חומר חוקי ונורמטיבי, אולם צריכה מוגברת שלו עלולה לגרום עם הזמן להתמכרות.<br />
 +
במהלך ההתמכרות לאלכוהול חלים שינויים במערכת העצבים ובמוח, בתודעה ובהתנהגות, ונפגעות היכולות הפיזיות. כושר השיפוט של אדם הנתון תחת השפעת אלכוהול הופך לקוי, מה שעלול לגרום לו לאובדן שליטה ולהוות סכנה לעצמו ולסביבתו.<br />
  
התמכרות לאלכוהול גורמת לנזקים גופניים ונפשיים כאחד. זו התמכרות איטית המתרחשת לאורך זמן. לראיה, מרבית המכורים הפונים [[משרד הרווחה והשירותים החברתיים - השירות לטיפול בהתמכרויות|'''לשירות לטיפול בהתמכרויות''']] לשם קבלת טיפול, צורכים אלכוהול במשך 10 שנים לפחות.  
+
התמכרות לאלכוהול היא תהליך איטי המתרחש לאורך זמן וגורם לנזקים גופניים ונפשיים כאחד. מרבית המכורים הפונים אל [[משרד הרווחה והשירותים החברתיים - השירות לטיפול בהתמכרויות|השירות לטיפול בהתמכרויות]] לקבלת טיפול, צורכים אלכוהול במשך 10 שנים לפחות.  
 
{{תקציר/סיום}}
 
{{תקציר/סיום}}
 
{{ראו גם  
 
{{ראו גם  
שורה 28: שורה 29:
 
[[קטגוריה:נפגעי נפש]]
 
[[קטגוריה:נפגעי נפש]]
 
[[קטגוריה:נפגעי התמכרויות]]
 
[[קטגוריה:נפגעי התמכרויות]]
 +
[[קטגוריה:בריאות ומחלות]]
 
[[קטגוריה:אלכוהול]]
 
[[קטגוריה:אלכוהול]]

גרסה מ־00:20, 29 בדצמבר 2014

הקדמה:


אלכוהול הוא אמנם חומר חוקי ונורמטיבי, אולם צריכה מוגברת שלו עלולה לגרום עם הזמן להתמכרות.
במהלך ההתמכרות לאלכוהול חלים שינויים במערכת העצבים ובמוח, בתודעה ובהתנהגות, ונפגעות היכולות הפיזיות. כושר השיפוט של אדם הנתון תחת השפעת אלכוהול הופך לקוי, מה שעלול לגרום לו לאובדן שליטה ולהוות סכנה לעצמו ולסביבתו.

התמכרות לאלכוהול היא תהליך איטי המתרחש לאורך זמן וגורם לנזקים גופניים ונפשיים כאחד. מרבית המכורים הפונים אל השירות לטיפול בהתמכרויות לקבלת טיפול, צורכים אלכוהול במשך 10 שנים לפחות.

{{תקציר/סיום}} אינה בשימוש עוד! ראו את {{תקציר}} להוראות שימוש בה.

מקורות