תבנית:זכות/תחילת טור ימני

חולי לב, שעברו התקף לב, ניתוח מעקפים או השתלת קוצב דפיברילטור, וחולים הסובלים מאי ספיקת לב בדרגה 2 או בדרגה 3 או הסובלים מ-LVEF הנמוך מ-35%, זכאים לשירות התעמלות שיקומית במשך ארבעה חודשים כחלק משירותי השיקום
קופות החולים מציעות הרחבה של השירות למשך תשעה חודשים
השירות כרוך בתשלום השתתפות עצמית מצד המטופל


חולה לב, שעבר התקף לב, ניתוח מעקפים או השתלת קוצב דפיברילטור, וחולה הסובל מאי ספיקת לב בדרגה 2 או בדרגה 3 או הסובל מ-LVEF הנמוך מ-35%, זכאי במסגרת סל הבריאות להתעמלות שיקומית במשך ארבעה חודשים. התוכנית כוללת פעילות גופנית מבוקרת בליווי צמוד של רופא קרדיולוג, מבחן מאמץ, הרפיה והפחתת מתחים וכן הרצאות בנושא תזונה נכונה וגורמי סיכון. האם יש חוזר או נוהל שמתיחס להתמלות שיקומית? מה המקור של הזכות?

תבנית:זכות/סיום הקדמה

מי זכאי?

מטופל הזכאי לשיקום אחרי אירוע לב. האם כל הזכאים לשיקום זכאים להתעמלות שיקומית? (או רק קבוצות מסוימות מתוכן (כמו הזכאים לניטור קצב לב או החלמה בבית החלמה)?

תהליך מימוש הזכות

למידע על הליך מימוש הזכות לשירותי שיקום אחרי ארוע לב, ראו ב-שיקום אחרי אירוע לב. האם יש פרוצדורה מיוחדת להתעמלות השיקומית? (כי בתוך הערך "שיקום אחרי אירוע לבבי" אין התיחסות ספציפית לפרוצדורה של קבלת הזכות להתעמלות שיקומית. אם זה כרוך בתשלום, אולי יש איזושהי פרוצדורה של פניה לקופה והסדרת התשלום?

חשוב לדעת

  • קופות החולים השונות מציעות הרחבה של התוכנית לתקופה של 9 חודשים. על מנת לברר אלו שרותי שיקום ניתנים, היכן ניתן לקבל את שירותי ההחלמה ושירותי השיקום, יש לפנות לקופת חולים בה המטופל מבוטח:
  • בכל עת, שבה מתקיימת פעילות גופנית שיקומית במכון לשיקום חולי לב, חייבים להיות נוכחים מורה לחינוך גופני או פיזיוטרפיסט או מומחה לאימון גופני משקם וכן אחות. רופא חייב להיות נוכח או להימצא בזמינות מיידית למכון השיקום, כל עוד מתקיימת פעילות גופנית שיקומית לחולי לב.

תקדימים משפטיים

ארגוני סיוע

גורמי ממשל

חוקים ותקנות

הרחבות ופרסומים

מקורות

המקור בערך זה נכתב ע"יהר"י.

תבנית:זכות/סיום טור ימני

תבנית:זכות/תחילת טור שמאלי תבנית:סטטוס תבנית:זכות/ראו גם

תבנית:זכות/טפסים

תבנית:זכות/סיום טור שמאלי