מ (הסרת הערות/הנחיות מיותרות)
 
(20 גרסאות ביניים של 8 משתמשים אינן מוצגות)
שורה 1: שורה 1:
{{ארגון/תחילת טור ימני}}
+
{{עצם העניין}}  
 
+
{{תקציר |תוכן=<!-- כאן צריך להיות טקסט המתאר את הארגון ופועלו. -->
<!-- כאן צריך להיות טקסט המתאר את הארגון ופועלו. -->
+
מרכז מוזאיקה ליישוב סכסוכים בהסכמה הנו אחד מתוך שלושה מרכזים הפועלים בחסות ארגון העל של מוזאיקה, העוסק בתחומי דת, חברה ומדינה. המרכז ליישוב סכסוכים בהסכמה שואף לספק גישה חדשה ליישוב סכסוכים המבוססת על ערכים יהודיים מסורתיים אוניברסליים:  כבוד הדדי, פיוס וצדק.}}
מרכז מוזאיקה ליישוב סכסוכים בהסכמה הנו אחד מתוך שלושה מרכזים הפועלים בחסות ארגון העל של מוזאיקה, העוסק בתחומי דת, חברה ומדינה. המרכז ליישוב סכסוכים בהסכמה שואף לספק גישה חדשה ליישוב סכסוכים המבוססת על ערכים יהודיים מסורתיים אוניברסליים:  כבוד הדדי, פיוס וצדק.  
+
{{עצם העניין/סיום}}
 
 
המרכז שואף לפעול  יחד עם תושבים ממגוון השכונות בירושלים ליצירת הבנות הדדיות ודיאלוג בדרכי שלום על ידי הידברות ויצירת תרבות של יישוב סכסוכים באמצעות שיח והקשבה. המרכז רואה בפעולות אלה מתן אפשרות לשיפור התקשורת בין תושבי העיר, שמירה על מערכות היחסים, קבלת השונה, העצמת הפרט וחיזוק היחידה הקהילתית. מתוך כך שואף המרכז לשיפור איכות החיים של התושבים  על ידי  הבאת כבוד הדדי וסובלנות לתושבי ירושלים.
 
 
 
מהו גישור?
 
הגישור הינו הליך בו הצדדים פותרים את הסכסוך שלהם באמצעות מגשר בעל הכשרה וניסיון, המסייע לתהליך התקשורת ולהבנה בין הצדדים. דבר המאפשר לצדדים להגיע לפתרון הרצוי להם. המגשר אינו מחליט עבור הצדדים ואין בסמכותו לכפות עליהם פתרון.
 
 
 
המרכז לגישור בקהילה בירושלים של  מוזאיקה מחויב לספק גישור בקהילה ברמה מקצועית גבוהה ונגיש לכלל האוכלוסייה.  ההתערבות בסכסוכים היא בשלב מוקדם ככל האפשר, ולכן ההפניות למרכז מתקבלות מתוך הקהילה, מהצדדים עצמם או מגורמים קהילתיים.
 
המגשרים הינם בוגרי קורס גישור מוכר על ידי משרד המשפטים, בעלי נסיון רב בגישור בקהילה ובתחומים הנוספים בהם מתמחה מואזאיקה ודוברי שפות.
 
 
 
 
 
 
 
{{ארגון/סיום הקדמה}}  
 
==תוכניות בירושלים==
 
 
 
'''גישור בקהילה בירושלים''' – אנו פועלים בירושלים יחד עם תושבים ממגוון שכונות העיר לקדם פתרונות יצירתיים לסכסוכים מקומיים שלכאורה נראים חסרי מוצא. המרכז מתמחה בגישור בסכסוכי שכנים, וועדי בתים,  צרכנות וספקי שרותים, יחסי עבודה, סכסוכים מול הרשויות וכן בין שוטרים במשטרת ישראל ותושבים שהתלוננו נגדם. כמו כן במרכז התמחויות ייחודיות בגישור בקרב אנשים עם מוגבלות וצרכים מיוחדים, גישור וזקנה ונוער. המרכז פועל בשיתוף עם ארגונים קהילתיים כגון העירייה, "סנגור קהילתי", "ידיד", המתנ"סים, המשטרה הקהילתית וארגוני עולים. שותפויות אלה מאפשרות  הבנה טובה יותר של צרכי כל קהילה וסיפוק מענה הולם לצרכים ייחודיים אלה. 
 
 
 
'''גישור וזקנה''' - תהליך הגישור יכול להציע פתרונות שנותנים מענה לצרכים הייחודיים של אנשים בגיל השלישי, להגביר את המעורבות והאחריות של הזקן לניהול חייו, ולטפח תרבות של הבנה הדדית ושיתוף פעולה בין הצדדים ובקרב החברה הסובבת אותם. לאוכלוסיה ולסכסוכים בקהילה זו מאפיינים ייחודיים, הדורשים ידע ומציבים סוגיות ובעיות מקצועיות ואתיות בפני המגשר, ובכלל זה סוגיות מהותיות של הצורך להגן על זכויותיו של הזקן, זכותו לפרטיות וההכרח להתאים ולהנגיש את תהליך הגישור בהתאם למאפיינים ולצרכים המיוחדים לו.
 
 
 
'''צדק מאחה''' - "צדק מאחה" (Restorative Justice) הינו תהליך של גישור בין פוגע ונפגע בתהליך פלילי. המרכז מפעיל בירושלים את תוכנית "צדק מאחה" בליווי מקצועי של וודעת לווי. את התהליך מקיימים מנחים בוגרי הכשרה  ייחודית מטעם משרד המשפטים.
 
 
 
'''גישור ובני נוער''' - בשנת 2007 החל המרכז בפיתוחה של תוכנית ייחודית לגישור בקרב בני נוער הפעילים במסגרות חברתיות וקידום נוער. באותה השנה הופעלה התוכנית בקרב חברי השכבה הבוגרת של אחד משבטי הצופים בעיר. שנה לאחר מכן הופעלה תוכנית ניסיונית לנוער בסיכון במסגרת של תוכנית לקידום נוער. בין מטרות התוכנית פיתוח דיאלוג והעדפת הידברות כדרך לפתרון סכסוכים בין בני נוער  ובינם לבין המבוגרים. 
 
 
 
"גישורים ירושלים" - מטרת התוכנית להטמיע ולהנגיש את הגישור כדרך מועדפת לפתרון סכסוכים, בקרב קהילות העולים בירושלים וכן להתאימו לצרכיהם השונים של קהילות אלו. במסגרת התוכנית מתקיימים גישורים רבים בקרב העולים וכן מתקיימות חשיפות וסדנאות בקרב ארגוני עולים וגופים הפועלים עם עולים. כמו כן נערכות השתלמויות בנושאי עלייה ורב תרבותיות לצוות המגשרים של המרכז.
 
 
 
'''גישור וזכויות עובדים''' - פרויקט זה מתמקד בגישור בין עובדים ומעסיקים. היות והעובדים לא פעם אינם שולטים בשפה ובזכויותיהם, הוכשרו תומכים מ"כוח לעובדים" שמלווים את העובדים במהלך הגישורים. פרויקט זה נועד לענות חוסר במענה הולם בבית הדין לעבודה.
 
 
 
'''הנחייה ליישוב סכסוך''' - המודל מאפשר למוזאיקה לספק מענה לצדדים הפונים אלינו ברצון ליישב סכסוך באמצעות גישור ולא יכולים לשבת עם הצד האחר בתהליך גישור. במסגרתו, מקבל הפונה כלים לניהול סכסוכו. פיתרון יעיל במיוחד לבתים משותפים רבי דיירים.
 
 
 
'''הקמת וועדי בתים בגישור רב צדדי''' - במרכז פותח מודל ייחודי לגישור רב צדדי בבניינים משותפים. הצורך בהתייחסות מיוחדת לגישור רב צדדי הוא כפול. ראשית, מבחינת הדרישות מהשטח, פניות רבות המגיעות למרכז הגישור בקהילה מבקשות לתת מענה לניהול הבניין המשותף ולהקמת ועדי בתים. שנית, מבחינת מורכבות התהליך הנובעת מהנושאים בהם עוסק הגישור והתייחסויות לסוגיות מרובות בו זמנית- שונה מהגישור הדו צדדי מצריך הפעלת מודל התערבות מיוחדת המותאמת לסוגיה זו.
 
סדנאות והכשרות- המרכז מעביר סדנאות בקהילה לשם הגברת המודעות הציבורית לכלי הגישור ולפוטנציאל הטמון בו כחלופה מיטבית ליישוב מחלוקות. כמו כן מעביר המרכז סדנאות לארגונים השותפים על מנת למקצע את עבודת האירגונים ואת נוהל הפנית מקרים מתאימים לגישור. סדנאות נוספות ניתנות לקהלי היעד של תוכניות יחודיות המופעלות במוזאיקה דוגמת קשישים, בני נוער, עולים, בעלי צרכים מיוחדים ועוד.
 
 
 
==תוכניות ארציות==
 
 
 
'''גישור ומוגבלות''' - המרכז מוביל תוכנית ארצית לגישור לאנשים בעלי צרכים מיוחדים. התוכנית פועלת בשיתוף עם מרכזי גישור בקהילה בפריסה ארצית ומנגישה את הליך הגישור והדיאלוג לאוכלוסיות בעלות מוגבלויות שונות. המרכז אמון על פיתוח הידע וקידום התחום על ידי הכשרות, שילוב מגשרים בעלי נכות בצוות המקצועי ומתן הנגשות שונות על פי הצורך.
 
 
 
'''גישורים''' - המרכז מפעיל, בשיתוף עם המרכז הבין תרבותי בירושלים, את התוכנית הארצית  "גישורים". התוכנית מעניקה שירותי ייעוץ, ליווי והכוונה למרכזי גישור ודיאלוג ברחבי הארץ ומסייעת בהקמתם. בנוסף התוכנית פועלת למקצע ולהכשיר את מרכזי הגישור להתאמת הגישור והדיאלוג לצרכים התרבותיים המגוונים של הקהילות בקרבן הם פועלים. התוכנית נוסדה ע"י מסד קליטה בשיתוף פעולה בין [[ג'וינט ישראל]], משרד הרווחה, משרד הקליטה, משרד החינוך ומשרד הבינוי והשיכון.
 
 
 
 
 
 
 
<!--כותרת דמה עבור הטמעת כותרת. לא לגעת!
 
==endarticle==
 
כותרת דמה עבור הטמעת כותרת. לא לגעת!-->
 
{{ארגון/סיום טור ימני}}
 
 
 
{{ארגון/תחילת טור שמאלי}}
 
 
{{ארגון/תיבת מידע
 
{{ארגון/תיבת מידע
 
|לוגו=[[קובץ:מוזאיקה - לוגו.jpg|200px]]
 
|לוגו=[[קובץ:מוזאיקה - לוגו.jpg|200px]]
שורה 53: שורה 8:
 
|שנת ההקמה=
 
|שנת ההקמה=
 
|אתר=http://www.mosaica-gishur.org.il
 
|אתר=http://www.mosaica-gishur.org.il
|פייסבוק=
+
|פייסבוק=mosaicagishur
|דואל= gishur@mosaica.org.il
+
|דואל= info@mosaica.org.il
 
|כתובת=דרך בית לחם 152 (קומה 2) ירושלים
 
|כתובת=דרך בית לחם 152 (קומה 2) ירושלים
 
|טלפון=02-6732122
 
|טלפון=02-6732122
|פקס=
+
|פקס=02-6727581
 
|ח.פ.=580347003
 
|ח.פ.=580347003
 
}}
 
}}
{{ארגון/סיום טור שמאלי}}
+
המרכז לגישור בקהילה בירושלים של מוזאיקה מחויב לספק גישור בקהילה ברמה מקצועית גבוהה ונגיש לכלל האוכלוסייה.  ההתערבות בסכסוכים היא בשלב מוקדם ככל האפשר, ולכן ההפניות למרכז מתקבלות מתוך הקהילה, מהצדדים עצמם או מגורמים קהילתיים.
 +
המגשרים הינם בוגרי קורס גישור מוכר על ידי משרד המשפטים, דוברי שפות שונות בעלי נסיון רב בגישור בקהילה ובתחומים הנוספים שבהם מתמחה מוזאיקה.
 +
==תוכניות בירושלים==
 +
*'''גישור בקהילה בירושלים''' - גישור בסכסוכי שכנים, ועדי בתים,  צרכנות וספקי שירותים, יחסי עבודה, סכסוכים מול הרשויות וכן בין שוטרים במשטרת ישראל ותושבים שהתלוננו נגדם.
 +
* התמחויות ייחודיות בגישור לאנשים עם מוגבלות וצרכים מיוחדים, קשישים, בני נוער ועולים. המרכז פועל בשיתוף עם ארגונים קהילתיים כגון העירייה, "ידיד", המתנ"סים, המשטרה הקהילתית וארגוני עולים.
 +
* '''צדק מאחה''' - "צדק מאחה" (Restorative Justice) הוא תהליך של גישור בין פוגע ונפגע בהליך פלילי. את התהליך מקיימים מנחים בוגרי הכשרה  ייחודית מטעם משרד המשפטים.
 +
* '''גישור וזכויות עובדים''' - פרויקט זה מתמקד בגישור בין עובדים ומעסיקים. היות והעובדים לא פעם אינם שולטים בשפה ובזכויותיהם, הוכשרו תומכים מ"כוח לעובדים" שמלווים את העובדים במהלך הגישורים. פרויקט זה נועד למלא חוסר במענה הולם בבית הדין לעבודה.
 +
*'''הנחייה ליישוב סכסוך''' - מודל המאפשר מענה לצדדים המעוניינים ליישב סכסוך באמצעות גישור ולא יכולים לשבת עם הצד האחר. במסגרתו, מקבל הפונה כלים לניהול הסכסוך. הפיתרון יעיל במיוחד לבתים משותפים רבי דיירים.
 +
==תוכניות ארציות==
 +
* '''גישור ומוגבלות''' - תוכנית הפועלת בשיתוף עם מרכזי גישור בקהילה בפריסה ארצית ומנגישה את הליך הגישור והדיאלוג לאוכלוסיות עם מוגבלויות שונות. המרכז אמון על פיתוח הידע וקידום התחום על ידי הכשרות, שילוב מגשרים עם נכות בצוות המקצועי ומתן הנגשות שונות על פי הצורך.
 +
* '''גישורים''' - תוכנית הפועלת בשיתוף עם המרכז הבין תרבותי בירושלים, מעניקה שירותי ייעוץ, ליווי והכוונה למרכזי גישור ודיאלוג ברחבי הארץ ומסייעת בהקמתם. התוכנית נוסדה ע"י מסד קליטה בשיתוף פעולה בין [[ג'וינט ישראל]], משרד הרווחה, משרד הקליטה, משרד החינוך ומשרד הבינוי והשיכון.
 +
== נושאים וזכויות ==
 +
* [[גישור בנושא זכויות עובדי קבלן ליוצאי אתיופיה]]
 +
* [[שירותי גישור לקשישים]]
 +
* [[שירותי גישור לאנשים עם מוגבלויות]]
  
 +
{{ארגון/סניפים}}
 +
==Metadata==
 
<!-- יש לכתוב תגיות כאן בתחתית -->
 
<!-- יש לכתוב תגיות כאן בתחתית -->
[[קטגוריה:ארגוני סיוע]]
+
{{מטא
[[קטגוריה:ממשל ודמוקרטיה]]
+
|סוג ערך = ארגוני סיוע
 +
|תחום תוכן = ממשל ודמוקרטיה
 +
}}
 
[[קטגוריה:גישור]]
 
[[קטגוריה:גישור]]
 +
[[קטגוריה:תעסוקה וזכויות עובדים]]
 
[[קטגוריה:ירושלים]]
 
[[קטגוריה:ירושלים]]
 +
[[ar:موزايكا - المركز لتسوية النزاعات بالااتفاق]]

גרסה אחרונה מ־15:43, 9 בספטמבר 2022

הקדמה:

מרכז מוזאיקה ליישוב סכסוכים בהסכמה הנו אחד מתוך שלושה מרכזים הפועלים בחסות ארגון העל של מוזאיקה, העוסק בתחומי דת, חברה ומדינה. המרכז ליישוב סכסוכים בהסכמה שואף לספק גישה חדשה ליישוב סכסוכים המבוססת על ערכים יהודיים מסורתיים אוניברסליים: כבוד הדדי, פיוס וצדק.

פרטי הארגון

תחומי עיסוק:גישור
אתר:לאתר
פייסבוק:לעמוד הארגון
דוא"ל:info@mosaica.org.il
כתובת:דרך בית לחם 152 (קומה 2) ירושלים
טלפון:02-6732122
פקס:02-6727581
גיידסטאר:הארגון בגיידסטאר

המרכז לגישור בקהילה בירושלים של מוזאיקה מחויב לספק גישור בקהילה ברמה מקצועית גבוהה ונגיש לכלל האוכלוסייה. ההתערבות בסכסוכים היא בשלב מוקדם ככל האפשר, ולכן ההפניות למרכז מתקבלות מתוך הקהילה, מהצדדים עצמם או מגורמים קהילתיים. המגשרים הינם בוגרי קורס גישור מוכר על ידי משרד המשפטים, דוברי שפות שונות בעלי נסיון רב בגישור בקהילה ובתחומים הנוספים שבהם מתמחה מוזאיקה.

תוכניות בירושלים

  • גישור בקהילה בירושלים - גישור בסכסוכי שכנים, ועדי בתים, צרכנות וספקי שירותים, יחסי עבודה, סכסוכים מול הרשויות וכן בין שוטרים במשטרת ישראל ותושבים שהתלוננו נגדם.
  • התמחויות ייחודיות בגישור לאנשים עם מוגבלות וצרכים מיוחדים, קשישים, בני נוער ועולים. המרכז פועל בשיתוף עם ארגונים קהילתיים כגון העירייה, "ידיד", המתנ"סים, המשטרה הקהילתית וארגוני עולים.
  • צדק מאחה - "צדק מאחה" (Restorative Justice) הוא תהליך של גישור בין פוגע ונפגע בהליך פלילי. את התהליך מקיימים מנחים בוגרי הכשרה ייחודית מטעם משרד המשפטים.
  • גישור וזכויות עובדים - פרויקט זה מתמקד בגישור בין עובדים ומעסיקים. היות והעובדים לא פעם אינם שולטים בשפה ובזכויותיהם, הוכשרו תומכים מ"כוח לעובדים" שמלווים את העובדים במהלך הגישורים. פרויקט זה נועד למלא חוסר במענה הולם בבית הדין לעבודה.
  • הנחייה ליישוב סכסוך - מודל המאפשר מענה לצדדים המעוניינים ליישב סכסוך באמצעות גישור ולא יכולים לשבת עם הצד האחר. במסגרתו, מקבל הפונה כלים לניהול הסכסוך. הפיתרון יעיל במיוחד לבתים משותפים רבי דיירים.

תוכניות ארציות

  • גישור ומוגבלות - תוכנית הפועלת בשיתוף עם מרכזי גישור בקהילה בפריסה ארצית ומנגישה את הליך הגישור והדיאלוג לאוכלוסיות עם מוגבלויות שונות. המרכז אמון על פיתוח הידע וקידום התחום על ידי הכשרות, שילוב מגשרים עם נכות בצוות המקצועי ומתן הנגשות שונות על פי הצורך.
  • גישורים - תוכנית הפועלת בשיתוף עם המרכז הבין תרבותי בירושלים, מעניקה שירותי ייעוץ, ליווי והכוונה למרכזי גישור ודיאלוג ברחבי הארץ ומסייעת בהקמתם. התוכנית נוסדה ע"י מסד קליטה בשיתוף פעולה בין ג'וינט ישראל, משרד הרווחה, משרד הקליטה, משרד החינוך ומשרד הבינוי והשיכון.

נושאים וזכויות

סניפים

לא נמצאו לארגון סניפים מקבלי קהל באתר גיידסטאר. לחצו כאן למעבר לדף המידע של העמותה באתר גיידסטאר.
אם אתם נציגי העמותה, מומלץ להירשם לגיידסטאר.