הקדמה:

ניצולי שואה המקבלים קצבה ממשרד האוצר, ניצולי שואה המקבלים קצבה ליוצאי מחנות וגטאות ממשרד האוצר, נכי המלחמה בנאצים וניצולי שואה המקבלים קיצבה ממשרד האוצר לניצולי שואה המקבלים קצבה מקרן סעיף 2 של ועידת התביעות, זכאים למענק שנתי בסך 350 ש"ח המהווה החזר חלקי של מס קנייה ומע"מ ברכישת מוצרים חשמליים
החל משנת 2014 המענק הכספי בסך 350 ש"ח משולם אוטומטית בתחילת כל שנה ע"י הרשות לזכויות ניצולי השואה ואין צורך להגיש בקשה
מענק שנתי זה ישולם לכל ניצולי השואה הזכאים, גם אם לא רכשו מוצרים חשמליים
לפרטים נוספים ראו באתר הרשות לזכויות ניצולי השואה
{{תקציר/סיום}} אינה בשימוש עוד! ראו את {{תקציר}} להוראות שימוש בה.

ניצולי שואה המקבלים קצבה ממשרד האוצר, ניצולי שואה המקבלים קצבה ליוצאי מחנות וגטאות ממשרד האוצר, נכי המלחמה בנאצים, וניצולי שואה המקבלים קיצבה ממשרד האוצר לניצולי שואה המקבלים קצבה מקרן סעיף 2 של ועידת התביעות (למי שחתם על טופס הבקשה לקבלת הטבות למקבלי קצבה מוועידת התביעות), זכאים להחזר חלקי של מס קנייה ומע"מ ברכישת מוצרים חשמליים.

  • החל משנת 2014 יקבלו נכי המלחמה בנאצים וניצולי השואה הזכאים מענק כספי שנתי אחיד בגובה של 350 ש"ח, עבור החזר מס קניה ברכישת מוצרים חשמלים, ואין צורך להגיש בקשה לקבלת ההחזר ולצרף אליה חשבוניות.
  • מענק שנתי זה ישולם לכל נכי המלחמה בנאצים וניצולי השואה הזכאים, גם אם לא רכשו כלל מוצרים חשמליים.

מי זכאי?

אופן מימוש הזכות

  • הרשות לזכויות ניצולי השואה תשלם את המענק השנתי בסך 350 ש"ח עבור החזר מס קניה ברכישת מוצרים חשמליים באופן אוטומטי בתחילת כל שנה לכל הזכאים.
  • ניצולי השואה ונכי המלחמה לא צרכים להגיש קבלות ובקשה לרשות לניצולי שואה כדי לקבל הטבה זו.
  • ניצולי שואה המקבלים קצבה מקרן סעיף 2 של ועידת התביעות יהיו זכאים להטבה זו רק אם מילאו את טופס הבקשה לקבלת הטבות למקבלי קצבה מוועידת התביעות.

ארגוני סיוע

  • לערך מורחב על ארגוני סיוע לניצולי השואה ראו זכויות ניצולי שואה/ארגוני סיוע - בישראל פועלים ארגונים, עמותות ומוסדות המסייעים לניצולי השואה. חלק מהארגונים פועלים במספר תחומי סיוע, וחלקם מתמקדים בנושא ספציפי. בדפי הארגונים המופיעים בערך המורחב, ניתן למצוא הסבר מפורט לגבי תחומי הפעילות של כל ארגון ואמצעי יצירת הקשר איתו.

גורמי ממשל

חקיקה ונהלים