(רקע עובדתי)
שורה 29: שורה 29:
 
==רקע עובדתי==
 
==רקע עובדתי==
 
* הגב' דרשן, אישה עיוורת הנעזרת בכלב נחייה,  הזמינה  ביום גשום וסוער מונית מחברת מוניות.
 
* הגב' דרשן, אישה עיוורת הנעזרת בכלב נחייה,  הזמינה  ביום גשום וסוער מונית מחברת מוניות.
*  סדרן חברת המוניות שלח את הנתבע לבצע את הנסיעה, אך הנתבע סרב להעלות את גב' דרשן וכלב הנחייה למונית בטענה שהמונית שלו חדשה.
+
*  סדרן חברת המוניות שלח את הנתבע לבצע את הנסיעה, אך הנתבע לא ביצע את הנסיעה. סרב לבצע את הנסיעה להעלות את גב' דרשן וכלב הנחייה למונית בטענה שהמונית שלו חדשה.
* [[נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות]]הגישה תביעה נגד הנתבע בטענה שהפר את הוראות [[חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות]].
+
* [[נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות]]הגישה תביעה נגד הנתבע בטענה שהנתבע סירב להעלות את גב' דרשן וכלב הנחייה למונית בטענה שהמונית שלו חדשה, ובכך הפר את הוראות [[חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות]].
 +
* הנתבע טוען כי האמנם הוזמן לבצע נסיעה מכתובתה של הגב' דרשן ואולם כשהגיע למקום מי שפנה אליו היתה גב' שוקרון שעוזרת לגב' דרשן, כשבידיה אמבט פלסטיק גדול שלא יכול היה להיכנס למונית. והוא לא ביצע את הנסיעה  בשל כך ולא בשל העובדה שהגב' דרשן היתה מלווה בכלב הנחיה.
  
 
==פסיקת בית משפט השלום ==  
 
==פסיקת בית משפט השלום ==  

גרסה מ־19:13, 23 באוגוסט 2016

הקדמה:


{{תקציר/סיום}} אינה בשימוש עוד! ראו את {{תקציר}} להוראות שימוש בה.

פרטי פסק הדין

ערכאה:
בית משפט שלום ירושלים
מס' תיק:
תא"מ 16589-09-15
תאריך:
11.06.2016

רקע עובדתי

  • הגב' דרשן, אישה עיוורת הנעזרת בכלב נחייה, הזמינה ביום גשום וסוער מונית מחברת מוניות.
  • סדרן חברת המוניות שלח את הנתבע לבצע את הנסיעה, אך הנתבע לא ביצע את הנסיעה. סרב לבצע את הנסיעה להעלות את גב' דרשן וכלב הנחייה למונית בטענה שהמונית שלו חדשה.
  • נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלותהגישה תביעה נגד הנתבע בטענה שהנתבע סירב להעלות את גב' דרשן וכלב הנחייה למונית בטענה שהמונית שלו חדשה, ובכך הפר את הוראות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.
  • הנתבע טוען כי האמנם הוזמן לבצע נסיעה מכתובתה של הגב' דרשן ואולם כשהגיע למקום מי שפנה אליו היתה גב' שוקרון שעוזרת לגב' דרשן, כשבידיה אמבט פלסטיק גדול שלא יכול היה להיכנס למונית. והוא לא ביצע את הנסיעה בשל כך ולא בשל העובדה שהגב' דרשן היתה מלווה בכלב הנחיה.

פסיקת בית משפט השלום

חקיקה ונהלים


הרחבות ופרסומים

מקורות