הקדמה:

תכנית קהילה תומכת מעניקה לאזרחים ותיקים שירותים המאפשרים להם לשמור על מידה של עצמאות ופרטיות, לצד בטחון אישי ורפואי והנאה מפעילויות שונות
השירות ניתן תמורת תשלום השתתפות עצמית הנקבע בהתאם לגובה ההכנסות של האזרח הוותיק
{{תקציר/סיום}} אינה בשימוש עוד! ראו את {{תקציר}} להוראות שימוש בה.

פרטים

ארגון מפעיל:
אשל בשיתוף עם עמותות מקומיות למען קשישים וגופים נוספים
יישוב:
כל הארץ
תחום ראשי:

תכנית קהילה תומכת פותחה על-ידי אשל והיא כוללת סל שירותים המיועד לאזרחים ותיקים המשתתפים בתכנית וחיים בקהילה הגאוגרפית היעודית שהוגדרה.

 • התכנית מספקת לחבריה שירותים הנחוצים להם, ובכך מאפשרת להם להמשיך לחיות בבתיהם ובקהילותיהם ומפחיתה את הצורך שלהם לעבור לבתי אבות או למוסדות דיור אחרים עם הזדקנותם והירידה בכושר התפקוד שלהם.

נותני השירות

אוכלוסיית יעד ותנאי זכאות

 • התכנית מיועדת לכל מי שהגיעו לגיל פרישה, כולל בני זוג שאחד מהם הגיע לגיל זה וכולל מי שזכאים לגמלת סיעוד.

השירותים הכלולים

 • קהילה תומכת מספקת לחבריה מגוון שירותים המסייעים לשמירה על רמת איכות החיים לצד עצמאות ופרטיות. התכנית מעניקה לחברים בה בטחון אישי, נגישות לשירותים רפואיים, אפשרות לקשר 24 שעות ביממה, פעילות חברתית ותרבותית, תחזוקת בית, סיוע בסידורים יום יומיים, יעוץ ושירותי מידע.
  • לחצן מצוקה - חברי הקהילה עונדים לחצן מצוקה המשמש לחצן קריאה ואזעקה במקרי חירום. לחיצה על הלחצן יוצרת קשר עם מוקד החירום של הקהילה התומכת, אשר במידת הצורך פונה באופן מידי למוקד רפואי, שירות אמבולנס, אב קהילה, משטרה, מכבי אש או בני משפחה.
  • אב קהילה או אם קהילה - לכל קהילה תומכת יש אב קהילה או אם קהילה המכירים את כל חברי הקהילה ונמצאים עמם בקשר קבוע. אב הקהילה או אם הקהילה יהיו הכתובת הראשונה לסיוע בצרכיהם היומיומיים של חברי הקהילה. במקרי חירום הם יגישו עזרה מידית ובמקרי תקלות בדירה הם יבצעו תיקונים קלים או יזמינו בעלי מקצוע לעשות זאת.
  • שירותים רפואיים - לרשות חברי הקהילה עומדים שני סוגים של שירותים רפואיים:
   1. אפשרות להזמין רופא לביקור בית, 24 שעות ביממה שבעה ימים בשבוע, תמורת השתתפות עצמית סמלית.
   2. שירות אמבולנס לשעת חירום ללא תשלום. בנוסף, קיימת אפשרות להזמנת אמבולנס באמצעות לחצן מצוקה ללא אישור רופא, בהשתתפות עצמית סמלית.
  • פעילות חברתית - הפעילות החברתית מותאמת למאפייני החברים בכל קהילה תומכת. הפעילות מכניסה תוכן לחיי החברים, וכוללת: מפגשים חברתיים, הרצאות, פעילות גופנית, אירועי תרבות, חוגים, מסיבות, טיולים ועוד.
  • פעילות מתנדבים - בכל קהילה תומכת, פועלת קבוצה פעילה של מתנדבים המסייעים במגוון תחומים, כגון: ליווי למקומות שונים, ביצוע שליחויות לדואר, למרכול, לבית המרקחת וכדומה. המתנדבים מסייעים גם בפעולות החברתיות השונות שמציעה הקהילה לחבריה.

אופן קבלת השירות

עלות השירות

חקיקה ונהלים

הרחבות ופרסומים