מ (טיפול בהטמעת כותרת שכוללת שתופסת בטעות גם את תבנית "הצגת מוקדי שירות")
מ (החלפת טקסט – "\.([א-ת][א-ת][א-ת])" ב־". $1")
 
שורה 2: שורה 2:
 
{{תקציר |תוכן=
 
{{תקציר |תוכן=
 
{{סוג ערך|מחלה}}
 
{{סוג ערך|מחלה}}
מחלת הקרוהן הינה מחלה דלקתית כרונית של מערכת העיכול, אשר פוגעת בעיקר במעיים, אך יכולה לפגוע בכל רקמה במערכת העיכול מהפה ועד פי הטבעת. המחלה יכולה להופיע בכל גיל, אך לרוב מופיעה בעשור השני עד העשור הרביעי לחיים.הקרוהן פוגעת בעיקר במעי הדק ובמיוחד במעי הדק הסופי. אין רציפות באזורי המחלה ואפשר לראות אזורים נגועים ובריאים לחלופין.  עם תחילת המחלה, היא נוטה לקבל אופי כרוני עם התלקחויות והפוגות.
+
מחלת הקרוהן הינה מחלה דלקתית כרונית של מערכת העיכול, אשר פוגעת בעיקר במעיים, אך יכולה לפגוע בכל רקמה במערכת העיכול מהפה ועד פי הטבעת. המחלה יכולה להופיע בכל גיל, אך לרוב מופיעה בעשור השני עד העשור הרביעי לחיים. הקרוהן פוגעת בעיקר במעי הדק ובמיוחד במעי הדק הסופי. אין רציפות באזורי המחלה ואפשר לראות אזורים נגועים ובריאים לחלופין.  עם תחילת המחלה, היא נוטה לקבל אופי כרוני עם התלקחויות והפוגות.
 
  <!--
 
  <!--
 
'''גורמי המחלה:''' גורם המחלה אינו ידוע, התיאוריה הקיימת כיום, מדברת על מקור אוטו-אימוני של המחלה, כלומר, מעין תגובה חיסונית לא נורמלית כנגד רירית מערכת העיכול.  
 
'''גורמי המחלה:''' גורם המחלה אינו ידוע, התיאוריה הקיימת כיום, מדברת על מקור אוטו-אימוני של המחלה, כלומר, מעין תגובה חיסונית לא נורמלית כנגד רירית מערכת העיכול.  

גרסה אחרונה מ־08:50, 16 בספטמבר 2019

הקדמה:

מחלת הקרוהן הינה מחלה דלקתית כרונית של מערכת העיכול, אשר פוגעת בעיקר במעיים, אך יכולה לפגוע בכל רקמה במערכת העיכול מהפה ועד פי הטבעת. המחלה יכולה להופיע בכל גיל, אך לרוב מופיעה בעשור השני עד העשור הרביעי לחיים. הקרוהן פוגעת בעיקר במעי הדק ובמיוחד במעי הדק הסופי. אין רציפות באזורי המחלה ואפשר לראות אזורים נגועים ובריאים לחלופין. עם תחילת המחלה, היא נוטה לקבל אופי כרוני עם התלקחויות והפוגות.

תרופות ומערכת הבריאות

נכות וגמלאות


צבא

מיסים

  • חולי קרוהן עשויים להיות זכאים להטבות מס, בהתאם לדרגת הנכות ולדרגת אי-כושר שנקבעה להם, כגון:

הטבות נוספות

דיור

תחבורה

תשלומי חשמל וטלפון

  • חולי קרוהן עשויים להיות זכאים להטבות נוספות, כגון:

מידע נוסף

ארגוני סיוע

גורמי ממשל

תודות