הגדלת קצבת גמלאי שירות המדינה לניצולי שואה (זכות)

מתוך כל-זכות (www.kolzchut.org.il), אנציקלופדיית הזכויות של ישראל

הקדמה:

ניצולי שואה שעבדו בשירות המדינה ואינם מקבלים קצבה חודשית לניצולי שואה עשויים להיות זכאים להגדלת הפנסיה מהמדינה
שיעור התוספת הוא לרוב 3% מהקצבה
קבלת תשלום חד פעמי מקרן הסיוע של ועידת התביעות אינה שוללת את הזכאות להגדלת הפנסיה

ניצולי שואה שאינם מקבלים קצבה חודשית כניצולי שואה ומקבלים קצבה ממדינת ישראל כעובדי מדינה לשעבר, עשויים להיות זכאים להגדלת קצבת הפנסיה מהמדינה (בדרך כלל ב-3%).

  • גם שאיריהם של ניצולי שואה (האלמנים והאלמנות במרבית המקרים) עשוים לקבל את ההטבה.

מי זכאי?

תהליך מימוש הזכות

  • יש לפנות אל המשרד הממשלתי בישראל המשלם את קצבת הפנסיה, ולבקש תוספת לקצבה לפי סעיף 85.144 לתקשי"ר וסעיפים 20(ד), 20(ה) לחוק שירות המדינה (גימלאות).
  • לבירורים ניתן לפנות למנהלת הגמלאות, המטפלים בגמלאי עובדי המדינה, בטלפון : 02-5016333 או 02-5016306.

חשוב לדעת

  • בהתאם לקביעת נציב תלונות הציבור, קבלת תשלום חד-פעמי של 5,000 מרק מקרן הסיוע של ועידת התביעות אינה מונעת את הגדלת קצבאות הפנסיה (ראו דו"ח שנתי 21 משנת 1993, עמ' 31).

ארגוני סיוע

גורמי ממשל

חקיקה ונהלים

מקורות