עמותת אלמנארה (מגדלור בעברית) פועלת להעצים אנשים עם מוגבלויות בחברה הערבית, להביא למימוש זכויותיהם הטבעיות, החברתיות והמשפטיות ולשלבם בחברה באופן שוויוני ללא כל הדרה חברתית, סטיגמות או דעות קדומות.
קהלי היעד של העמותה כוללים את החברה הערבית על כל גווניה: אנשים עם מוגבלות מכל שכבות הגיל וסוגי המוגבלויות ואנשים ללא מוגבלות, לרבות תלמידי בתי ספר, סטודנטים, הורים לילדים עם מוגבלות ואנשי מקצוע.
"אלמנארה" מציעה לאלפי ילדים ובוגרים עם מוגבלות שירותים, סדנאות ופעילויות שונות למען הקהילה. בנוסף, אלפי אנשים ללא מוגבלות המשתתפים בפעילויות השונות של העמותה נחשפים לעולמם של אנשים עם מוגבלות.
במרכז רב השירותים של אלמנארה אולם פעילויות, אולם מחשבים הכולל 10 מחשבים מותאמים לאנשים עם מוגבלות בראיה, שתי מדפסות ברייל מקצועיות להפקת ספרים בשיטת ברייל ואולפן הקלטות חדיש להפקת ספרים מוקלטים.

פרטים

תחומי עיסוק:קידום מעמד אנשים עם מוגבלויות בחברה הערבית
אתר:לאתר
פייסבוק:לעמוד הארגון
דוא"ל:info@almanarah.org
כתובת:רח' 1000/77, ת"ד 11053 נצרת 16211
טלפון:04-6011574
פקס:04-6011579
שנת הקמה:2005
גיידסטאר:הארגון בגיידסטאר

מטרות אלמנארה

  • הגברת המודעות החברתית לאנשים עם מוגבלות ושינוי הדעות הקדומות והסטריאוטיפים כלפיהם המושרשים בחברה.
  • העצמת אנשים עם מוגבלות בחברה הערבית מתוך כוונה כי יפתחו אישיות בעלת דימוי וביטחון עצמי גבוהים.
  • קבלת זכויות שוות ביחס לכלל אזרחי המדינה.

הפרויקטים של אלמנארה

  • הסנגור המשפטי: "אלמנארה" פועלת לקידום זכויות אנשים עם מוגבלות בתחום הנגישות, החינוך והתעסוקה אל מול מוסדות המדינה, לרבות פנייה לערכאות במידת הצורך. כמו כן, "אלמנארה" מפעילה הרצאות וסדנאות משפטיות לאנשים עם מוגבלות, בני משפחותיהם, סטודנטים, עורכי דין ואנשי מקצוע הבאים במגע ישיר עם אנשים אלו.
  • הגברת המודעות החברתית והמעורבות הקהילתית: "אלמנארה" מפעילה סדנאות וימי עיון לתלמידי בתי ספר, להורים לאנשים עם מוגבלות, לאקדמאים, לאנשי עסקים ולאנשי מקצוע ואנשי תקשורת, במטרה לחשוף אותם לקהל היעד הזה.
  • העצמה ופיתוח כישורים: "אלמנארה" מקיימת קבוצות העצמה לאנשים עם מוגבלות העוסקות בפיתוח המודעות העצמית, התקשורת הבין אישית וקבלת ההחלטות. בנוסף, מפעילה "אלמנארה" קבוצות תמיכה להורים של אנשים עם מוגבלות, במטרה לספק להם מיומנויות וכלים לסוציאליזציה של ילדיהם.
  • ייעוץ- טלפוני ופרטני: צוות מיומן של אנשי מקצוע מפעיל קו טלפוני המספק סיוע סוציאלי רגשי וייעוץ משפטי לאנשים עם מוגבלות ובני משפחותיהם, ובמידת הצורך סיוע וייעוץ פרטני.
  • הספרייה המותאמת לאנשים עם מוגבלות: במסגרת פרויקט הספרייה המותאמת, "אלמנארה" מפיקה ספרים מוקלטים, ספרים בשיטת ברייל, ספרים מוגדלים וספרים אלקטרוניים בשפה הערבית.

נושאים וזכויות