אזהרה
דף זה אינו רלבנטי עוד!
דף זה אינו רלבנטי יותר, ולכן הועבר לארכיון במרחב "הקפאה".


הקדמה:

ועד ההורים המשלבים הארצי לילדים עם אוטיזם הוא גוף עצמאי שהוקם על ידי הורים ופועל בהתנדבות על מנת לשפר את תנאי השילוב היחידני של תלמידים עם אוטיזם בחינוך הכללי, באמצעות הפצת מידע בקרב ההורים ועל ידי סינגור והתדיינות מול הרשויות.
משפחות המשלבות את ילדיהן יחידנית או בעלות עניין בשילוב יחידני, מקבלות באופן מקוון עדכונים שוטפים לגבי הזכויות, התקנות והתנאים בשטח, הנחיות להתמודדות עם קשיים, ותמיכה וייעוץ מהורים מנוסים.
ניתן להירשם לרשימת התפוצה של ועד ההורים המשלבים בדואל: vaad.horim.meshalvim@gmail.com
הוועד מקיים שיתופי פעולה עם ארגונים רבים נוספים בעלי עניין בשילובם היחידני של ילדים עם צרכים מיוחדים.

פרטי הארגון

דוא"ל:yaelsdesk@gmail.com
שנת הקמה:2006

נושאים וזכויות רלבנטיים בכל-זכות

מפעולות הוועד

  • תמיכה בפעילות הורים מול הרשויות המקומיות וקישור בין בעלי עניין משותף.
  • סינגור מול משרד החינוך למען יישום פרק השילוב בחוק חינוך מיוחד ויישום מסקנות ועדת דורנר, כולל מפגשים עם הנהלת המשרד, לוביזם בקרב חברי כנסת, דיונים בוועדת החינוך וייזום עתירה לבג"ץ.
  • ביצוע מעקב ואיסוף נתונים בתחום החינוך והשילוב של תלמידים עם אוטיזם, באמצעות סקרים ארציים ומקומיים (כולל החזקת רשימה של מנחות שילוב).
  • גיוס אלו"ט לפרויקט תמיכה משפטית במשפחות ותמיכה בעתירה לבג"ץ, לשיתוף במידע וייעוץ למשפחות, לקיום כנסים אזוריים משותפים עם הוועד, לקיום סדנאות רלוונטיות וקורסים שנתיים למשלבות ולהורים משלבים במספר ערים בארץ.
  • העלאת המודעות בעזרת אמצעי התקשורת השונים.
  • הנעת תהליך הקמת תכנית הכשרה דו-שנתית למנחות שילוב במרכז האוניברסיטאי לפיתוח סגל בחינוך באוניברסיטת תל אביב (תכנית שהחלה לפעול בשנת הלימודים תשע"ג).