אזהרה
שימו לב - דף זה הינו עדיין בשלב טיוטה ולא שוחרר לציבור
אין להסתמך על תוכנו בשום אופן

הקדמה:


פרטים

ארגון מפעיל:
חברת "נתן"
יישוב:
ירושלים
טלפון:
02-6331785
זמין בשפות:
עברית, אנגלית, רוסית, ערבית
עלות:
ללא עלות, בהתאם לתנאי הזכאות
תחום ראשי:
נפגעי נפש

חונכות שיקומית לנפגעי נפש

אנו נותנים שירותי חונכות שיקומית לנפגעי נפש, זכאי סל שיקום, משרד הביטחון או הפונים באופן פרטי. השירות מיועד לאנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית וחיים בקהילה. במסגרת הליווי נוצר עם החונך קשר בינאישי חם ומקדם שבאמצעותו המתמודד מנסה לקדם תהליכי שיקום ושינוי בחייו. לרוב מתמקדת החונכות בתחום החברתי - פיתוח מיומנויות חברתיות, הרחבת תחומי עניין, שילוב במסגרות שונות תעסוקתיות או לשעות הפנאי, ועוד. החונכות יכולה לעסוק גם בתחומי חיים אחרים - פיתוח עצמאות, הסתגלות לחיים בקהילה, שימוש בשירותי הקהילה השונים וכו'.

נותני השירות

חברת נתן [1] Nathan.co.il

אוכלוסיית יעד ותנאי זכאות

זכאי סל שיקום - מתמודדים אשר מוכרים על ידי ביטוח לאומי עם לפחות 40% נכות על רקע נפשי ובטווח גילאים של 18-65, אשר עברו ועדת סל שיקום ונמצאו זכאים לשירות חונכות שיקומית. זכאי משרד הביטחון - אשר הופנו לקבלת חונכות שיקומית מעובדת השיקום שלהם. אנשים אשר פונים באופן פרטי לקבלת השירות - מאחר ולא נמצאו זכאים על ידי סל שיקום או משרד הביטחון.


אופן קבלת השירות

אדם המתמודד עם מגבלה נפשית המעוניין בקבלת השירות צריך להגיש בקשה לועדת סל שיקום ולבקש את שירות החונכות. עליו לעשות זאת עם איש טיפול או שיקום מקצועי המלווה אותו בקהילה (עובד סוציאלי, פסיכולוג, פסיכיאטר). זכאי משרד הביטחון צריכים לפנות לעובד השיקום שלהם במשרד הביטחון. מתמודדים המעוניינים בשירות באופן פרטי מוזמנים לפנות ישירות אלינו

עלות השירות

השירות ללא תשלום לזכאי סל שיקום ומשרד הביטחון. לפונים באופן פרטי יינתנו פרטי התשלום לאחר הפנייה.

חשוב לדעת

הרחבות ופרסומים

מקורות

חברת נתן