הקדמה:

העמותה לתפנית בחינוך הוקמה על ידי קרן רש"י בשותפות מקצועית וכספית עם משרד החינוך והרשויות המקומיות. הקרן מפעילה תוכניות חינוך כלל-ארציות שבהן משתתפים רבבות תלמידים מדי שנה.
שותפים נוספים לתכניות אלה כוללים קהילות יהודיות בחו"ל, המגזר העסקי בישראל וכן קרנות ותורמים מישראל ומחו"ל.

חזון ומטרות העמותה הם להטמיע בילדים בטחון ביכולותיהם, ולסייע בפיתוח כישורים אשר יאפשרו להם להצליח בבית הספר ובחייהם כבוגרים.
העמותה שואפת לטפח יצירתיות במערכות החינוך והרווחה, ומעורבות של מחנכים והורים בעולמו של הילד.

פרטי הארגון

תחומי עיסוק:חינוך
אתר:לאתר
דוא"ל:tafnit@rashi.org.il
כתובת:כפר הנוער בן-שמן, מיקוד 73112
טלפון:08-9146644
שנת הקמה:2004
גיידסטאר:הארגון בגיידסטאר

פעילות העמותה

  • העמותה מפעילה, בין היתר את התכניות הבאות:
    • מיל"ת (מסגרות יום לימודיות ותכניות תוספתיות) - התוכנית מופעלת בגני ילדים, בתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים על-ידי צוות של מורים ואנשי מקצוע והיא מורכבת מתכנים לימודיים ופעילות נוספת הכוללת העשרה וטיפול פרטני בילדים עם לקויות למידה, קשיים רגשיים והתפתחותיים. המרכיב הלימודי משלים את תכנית הלימודים הבית ספרית, ומהווה המשך של יום הלימודים הרגיל.
    • רבדים - מיזם לתמיכה בהעצמה והתחדשות של בתי ספר יסודיים בחינוך הממלכתי הפועל ברמה הארצית, ובדגש על בתי הספר הנמצאים בפריפריה הגיאוגרפית או החברתית. המיזם פועל לצד מערכת החינוך הציבורית ובשיתוף עם משרד החינוךוכולל: תגבור לימודי ע"י שעות הוראה נוספות ולמידה בקבוצות קטנות במקצועות היסוד; התערבויות טיפוליות לילדים שאובחנו כזקוקים לסיוע מיוחד; העצמה של מנהלים ומורים באמצעות הכשרה והדרכה מתמשכות; העשרה תרבותית וחברתית; פעילות עם ההורים ועבורם להגברת המעורבות שלהם בחינוך ילדיהם; הערכה ומדידה של תכניות המתבצעות בבית הספר.
    • הזנה במוסדות חינוך (על בסיס חוק ארוחה יומית לתלמיד) - תכנית הזנה לאומית המעוגנת בחוק, אותה מפעילה הקרן על בסיס מכרז ממשלתי ובמימון משותף עם הממשלה, הרשויות המקומיות וההורים.
    • בתים חמים - מרכז יום טיפולי לנערות הנותן מענה לבעיות המיוחדות של נערות בגילאי 13-21, ובפרט למי שמגיעות ממשפחות של עולים או קבוצות מיעוטים. בעיות אלה כוללות עימותים עם המשפחה וקשרים חברתיים לא יציבים המביאים לתופעות כמו נשירה מבית הספר, שוטטות ברחובות ובמקרים קיצוניים הדרדרות עד התנהגות הגורמת לפגיעה עצמית. הבתים החמים נועדו לסייע לנערות בהתמודדות עם הקשיים ולמנוע מהן להגיע לשולי החברה.
  • לפרטים נוספים על תכניות העמותה, ראו באתר תפנית בחינוך.

נושאים שהארגון עוסק בהם

גורמי ממשל שהארגון עובד מולם

סניפים

לא נמצאו לארגון סניפים מקבלי קהל באתר גיידסטאר. לחצו כאן למעבר לדף המידע של העמותה באתר גיידסטאר.
אם אתם נציגי העמותה, מומלץ להירשם לגיידסטאר.