העמותה לתפנית בחינוך הוקמה על ידי קרן רש"י בשותפות מקצועית וכספית עם משרד החינוך והרשויות המקומיות. הקרן מפעילה תוכניות חינוך כלל-ארציות שבהן משתתפים רבבות תלמידים מדי שנה.
שותפים נוספים לתוכניות אלה כוללים קהילות יהודיות בחו"ל, המגזר העסקי בישראל וכן קרנות ותורמים מישראל ומחו"ל.

חזון ומטרות העמותה הם להטמיע בילדים בטחון ביכולותיהם, ולסייע בפיתוח כישורים אשר יאפשרו להם להצליח בבית הספר ובחייהם כבוגרים.
העמותה שואפת לטפח יצירתיות במערכות החינוך והרווחה, ומעורבות של מחנכים והורים בעולמו של הילד.

פרטים

תחומי עיסוק:חינוך
אתר:לאתר
דוא"ל:tafnit@rashi.org.il
כתובת:כפר הנוער בן-שמן, מיקוד 73112
טלפון:08-9146644
שנת הקמה:2004
גיידסטאר:הארגון בגיידסטאר

פעילות העמותה

  • העמותה מפעילה, בין היתר את התוכניות הבאות:
    • מיל"ת (מסגרות יום לימודיות ותוכניות תוספתיות) - התוכנית מופעלת בגני ילדים, בתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים על-ידי צוות של מורים ואנשי מקצוע והיא מורכבת מתכנים לימודיים ופעילות נוספת הכוללת העשרה וטיפול פרטני בילדים עם לקויות למידה, קשיים רגשיים והתפתחותיים. המרכיב הלימודי משלים את תוכנית הלימודים הבית ספרית, ומהווה המשך של יום הלימודים הרגיל.
    • רבדים - מיזם לתמיכה בהעצמה והתחדשות של בתי ספר יסודיים בחינוך הממלכתי הפועל ברמה הארצית, ובדגש על בתי הספר הנמצאים בפריפריה הגיאוגרפית או החברתית. המיזם פועל לצד מערכת החינוך הציבורית ובשיתוף עם משרד החינוךוכולל: תגבור לימודי ע"י שעות הוראה נוספות ולמידה בקבוצות קטנות במקצועות היסוד; התערבויות טיפוליות לילדים שאובחנו כזקוקים לסיוע מיוחד; העצמה של מנהלים ומורים באמצעות הכשרה והדרכה מתמשכות; העשרה תרבותית וחברתית; פעילות עם ההורים ועבורם להגברת המעורבות שלהם בחינוך ילדיהם; הערכה ומדידה של תוכניות המתבצעות בבית הספר.
    • הזנה במוסדות חינוך (על בסיס חוק ארוחה יומית לתלמיד) - תוכנית הזנה לאומית המעוגנת בחוק, אותה מפעילה הקרן על בסיס מכרז ממשלתי ובמימון משותף עם הממשלה, הרשויות המקומיות וההורים.
    • בתים חמים - מרכז יום טיפולי הנותן מענה לבעיות המיוחדות של נערות בגילאי 13-18 הנמצאות במצבי סיכון.
  • לפרטים נוספים על תוכניות העמותה, ראו באתר תפנית בחינוך.

נושאים שהארגון עוסק בהם

גורמי ממשל שהארגון עובד מולם