התאחדות הסטודנטים בישראל היא ארגון גג ארצי של אגודות הסטודנטים באוניברסיטאות ובמכללות בישראל. כיום, ההתאחדות היא מלכ"ר ועמותה רשומה שמקום מושבה הוא בתל אביב. תפקידה המרכזי של ההתאחדות הוא לשמור על מעמדם של הסטודנטים וזכויותיהם ולהעצים את ייעודה החברתי כגוף מוביל ומקדם עשייה ערה בקרב האוכלוסייה הכללית. מקורות ההכנסה של ההתאחדות הינן דמי חבר הנגבים מאגודות הסטודנטים החברות בה, בהתאם לגודלן, וכן כספים המתקבלים מחברת הבת איסתא.

פרטים

תחומי עיסוק:סטודנטים
אתר:לאתר
פייסבוק:לעמוד הארגון
דוא"ל:office@nuis.co.il
כתובת:רחוב האומנים 7, קומה 2, תל-אביב 67897
טלפון:03-6093330
שנת הקמה:1934
גיידסטאר:הארגון בגיידסטאר

חברות בנות בבעלות חלקית של ההתאחדות

  • חברת איסתא - חברה ציבורית אשר בבעלותה רשת הנסיעות הגדולה בישראל, עם כ-50 סניפים ברחבי הארץ.
  • חברת מאסטרביט - סוכנות ביטוח שהוקמה במטרה לשווק פוליסות ביטוח המתאימות לצרכיו של ציבור הסטודנטים ובתנאים הוגנים. לחברה 13 סניפים, הממוקמים כולם באוניברסיטאות ומכללות.

מחלקות ההתאחדות

בהתאחדות הסטודנטים בישראל פועלות שמונה מחלקות:

  • מחלקה לעניינים אקדמיים פועלת לקידום מערכת השכלה גבוהה נגישה ואיכותית. המחלקה מסייעת ומייעצת לאגודות הסטודנטים בתחום האקדמי, מייצגת את ציבור הסטודנטים מול הרשויות, עוזרת באופן פרטני לסטודנטים אשר נקלעו לבעיה אקדמית ומקדמת חקיקה פרו-סטודנטיאלית.
  • המדור לקידום סטודנטים בני המיעוטים (כפוף למחלקה האקדמית) פועל למציאת שיטות, הפעלת פרויקטים, יישום המלצות העבר בכל הנוגע לקידום השתלבותם של הסטודנטים בני המיעוטים באקדמיה והעצמתם וקירוב בין מגזרי.
  • המחלקה למעורבות חברתית פועלת לקידום ציבור הסטודנטים בתחום הפעילות החברתית והמעורבות האישית במטרה ליצור מציאות חברתית טובה יותר בישראל. המחלקה מעודדת יזמות חברתית סטודנטיאלית מתוך שאיפה להעצים את כוחם של הסטודנטים ולעודד מנהיגות צעירה ושואפת לבסס את מעמדו של הסטודנט כמי שיהווה ספינת דגל בכל הנוגע לצדק חברתי במאבקים הנוגעים לעולמו האקדמי ובתחומים אחרים הנוגעים לזכויות אדם, סביבה וחברה כדי ליצור מדינה דמוקרטית ראויה וצודקת יותר.
  • המדור לזכויות אדם ושוויון מגדרי (כפוף למחלקה לשינוי חברתי) מקדם הן בפן החקיקתי והן בעשייה במוסדות הלימוד ומחוצה להם נושאים כגון: שוויון מגדרי באקדמיה, הורות צעירה, מיגור ומניעת תופעות של הטרדות מיניות באקדמיה ופעולה למען הסדרת מעמדם של עובדי הקבלן במוסדות הלימוד.
  • המחלקה לקשרי חוץ פועלת למען פיתוח וחיזוק הקשר בין ציבור הסטודנטים בישראל לבין ציבור הסטודנטים ברחבי העולם תוך יצירת דיאלוג משותף ושותפה למאמץ הלאומי הכולל בהסברת ישראל.
  • מחלקת המחקר והמדיניות פועלת לקידום מדיניות וחקיקה למען שיפור מצבם של הצעירים והסטודנטים בישראל.
  • מחלקת מלגות מטרתה לעודד ולהוביל שינוי חברתי, להעצים את מעורבות הסטודנטים בקהילה ובנעשה בחברה הישראלית ולהקל על הסטודנטים את הנטל הכלכלי הכרוך בלימודים אקדמיים תוך מתן מלגות תמורת פעילותם במסגרת המעורבות בקהילה.
  • מחלקת הדוברות וההסברה אחראית על מיתוגה ותדמיתה של התאחדות הסטודנטים והסברת מדיניות ההתאחדות בתחומים שונים.

נושאים וזכויות רלבנטיים בכל זכות

גורמי ממשל שהארגון עובד מולם