דמי לידה להורים במשפחת אומנה (דמי אומנה) (זכות)

מתוך כל-זכות (www.kolzchut.org.il), אנציקלופדיית הזכויות של ישראל

הקדמה:

עובדים שיצאו לחופשה לרגל קבלת ילד לאומנה עשויים להיות זכאים לדמי אומנה בשיעור זהה לדמי לידה
למידע נוסף ראו באתר המוסד לביטוח לאומי

עובדים שכירים או עצמאים שהפסיקו את עבודתם בשל קבלת ילד לאומנה זכאים, בהתאם לתנאים, לדמי לידה (דמי אומנה) עבור התקופה שהם אינם עובדים.

מי זכאי?

  • עובדים שכירים או עצמאים העונים על כל התנאים הבאים:
    • משרד הרווחה אישר להם לשמש כמשפחת אומנה.
    • גילו של הילד שקיבלו לאומנה הוא עד 10 שנים.
    • תקופת האומנה נמשכת 6 חודשים לפחות.
    • אחד מבני הזוג עבד, והפסיק את עבודתו לרגל קבלת הילד לאומנה.
    • חלפה שנה לפחות מתום חופשת לידה, חופשת אימוץ או חופשת אומנה קודמת של בני הזוג.
    • נצברה תקופת אכשרה כמפורט להלן.
  • ניתן לבחור אם אחד מבני הזוג יהיה זכאי לתשלום עבור כל תקופת החופשה, או שיתחלפו ביניהם, בתנאי שתקופת החופשה של כל אחד מהם תימשך לפחות 7 ימים רצופים.

תקופות האכשרה ומשך הזכאות

  • הזכאות לדמי אומנה מתחילה ביום שבני הזוג קיבלו את הילד לביתם למטרת אומנה.
  • תקופות הזכאות ותקופות הביטוח הנדרשות נקבעות בהתאם לגיל הילדים ומספרם:​

אומנה לילד עד גיל 3 שנים

  • זכאות לתקופה של 15 שבועות (אם מועד מסירת הילד להורה האומנה חלה לפני יום 01.01.2017 , הזכאות היא לחופשה של 14 שבועות.): כאשר האב או האם צברו תקופת ביטוח של 10 חודשי עבודה מתוך 14 החודשים האחרונים, או 15 חודשי עבודה מתוך 22 החודשים האחרונים.
  • זכאות לתקופה של 8 שבועות (אם מועד מסירת הילד להורה האומנה חלה לפני יום 01.01.2017 , הזכאות היא לחופשה של 7 שבועות): לאם בלבד, אם צברה תקופת אכשרה של 6 חודשי עבודה מתוך 10 החודשים האחרונים.

אומנה לילד מגיל 3 עד 10 שנים

  • זכאות לתקופה של 4 שבועות:
    • לאב שצבר תקופת ביטוח של 10 חודשי עבודה מתוך 14 החודשים האחרונים, או 15 חודשי עבודה מתוך 22 החודשים האחרונים.
    • לאם שצברה תקופת אכשרה של 6 חודשי עבודה מתוך 14 לפחות.

אומנה ל- 2 ילדים שגיל אחד מהם או שניהם פחות מ- 3 שנים

  • זכאות לתקופה של 126 ימים ((105 יום לילד הראשון + 21 יום לילד השני):
    • לאב שצבר תקופת ביטוח של 10 חודשי עבודה מתוך 14 החודשים האחרונים, או 15 חודשי עבודה מתוך 22 החודשים האחרונים.
    • לאם שצברה 6 חודשי עבודה מתוך 14 לפחות.

אומנה לשני ילדים שגילם 3 שנים ויותר

  • זכאות לתקופה של 42 ימים (28 יום לילד הראשון + 14 יום לילד השני):
    • לאב שצבר תקופת ביטוח של 10 חודשי עבודה מתוך 14 החודשים האחרונים, או 15 חודשי עבודה מתוך 22 החודשים האחרונים.
    • לאם שצברה 6 חודשי עבודה מתוך 14 לפחות.

תהליך מימוש הזכות

  • יש למלא טופס תביעה לתשלום דמי חופשה להורה במשפחת אומנה.
  • עובד סוציאלי ימלא ויאשר את סעיף 3 בטופס. בנוסף, יש לצרף מסמך ממשרד הרווחה על כך שהמשפחה אושרה כמשפחת אומנה.
  • עובדים שכירים יבקשו מהמעסיק לאשר בגוף הטופס את הפרטים על חודשי העבודה ועל השכר ב-10 החודשים שקדמו להפסקת העבודה. אם ישנם כמה מעסיקים, יש לצרף טופס מכל אחד מהם.
  • מי שלא קיבלו שכר מלא מסיבה שאינה תלויה בהם (כגון מחלה, תאונה, או שביתה) ב- 3 החודשים שקדמו ליום הפסקת העבודה, יצרפו לתביעה גם מכתב המפרט באיזו תקופה לא קיבלו שכר מלא ומהי הסיבה לכך. יש לצרף למכתב אישורים מתאימים מהרופא או מהמעסיק.
  • את טופס התביעה והמסמכים הנלווים יש להגיש לסניף המוסד לביטוח לאומי הקרוב למקום המגורים (באמצעות הדואר, הפקס או תיבת השירות שמחוץ לסניף).
  • במקרה של חלוקת החופשה בין בני הזוג:
    • בן הזוג שהוחלף והוא עובד שכיר ימציא לביטוח הלאומי אישור מהמעסיק על חזרתו לעבודה.
    • בן זוג שהוא עובד עצמאי ישלח הצהרה על כך שחזר לעבודה.

שיעור דמי האומנה

  • שיעור דמי האומנה ליום מחושב באותו אופן שבו מחושבים דמי לידה -
  • שיעור דמי הלידה נקבע בהתאם לגובה המשכורת של העובד/ת, ועד לסכום המקסימלי של 1,459.5 ש"ח ליום, נכון לשנת 2017. לשיעורי הסכום המקסימלי בשנים קודמות, ראו באתר המוסד לביטוח לאומי.
  • לעובד/ת שכיר/ה, בהתאם לתיקון מס' 183 לחוק הביטוח הלאומי, חישוב דמי הלידה ייעשה באופן הבא:
    • אם הלידה התרחשה לפני ה-01.03.2017, מחושבים דמי הלידה ליום על-פי מלוא הכנסת העובד/ת ב-3 החודשים שקדמו ל-1 בחודש שבו יצא/ה לחופשה לחלק ב–90 (עד לתקרה שנקבעה).
    • אם הלידה התרחשה מיום 01.03.2017 ואילך, מחושבים דמי הלידה ליום על-פי מלוא הכנסת העובד/ת ב-3 החודשים שקדמו ל-1 בחודש שבו יצא/ה לחופשה לחלק ב–90, או על-פי מלוא ההכנסה ב-6 החודשים שקדמו לאותו יום לחלק ב-180 (לפי הגבוה מביניהם ועד לתקרה שנקבעה).
    • אם במהלך התקופה שעל-פיה מחושבים דמי הלידה חלה הפחתה זמנית בשכר העובד/ת (למשל בגין שביתה, מחלה, תאונה, אבל משפחתי או חופשה), יחושבו דמי הלידה על בסיס השכר שהיה משולם לולא ההפחתה. על-פי חוזר המוסד לביטוח לאומי "חופשה" כוללת חופשה שנמשכה עד חודש, גם אם נלקחה מבחירה של העובד/ת.
  • לעובד/ת עצמאי/ת, בהתאם לתיקון מס' 176 לחוק הביטוח הלאומי, חישוב דמי הלידה ייעשה באופן הבא:
    • לעובד/ת שיצא/ה לחופשה לפני 27.04.2016 מחושבים דמי הלידה ליום בשלב הראשון על-פי מלוא הכנסת העובד/ת ב-3 החודשים שקדמו ל-1 בחודש שבו יצא/ה לחופשה, לחלק ב–90 (עד לתקרה שנקבעה), וזאת בהתאם למקדמות ששילמ/ה למוסד לביטוח לאומי בשלושת החודשים הללו. לאחר תום שנת המס וכאשר תתקבל שומה סופית יחושבו שוב דמי הלידה בהתאם לגובה השומה.
    • לעובד/ת שיצא/ה לחופשת לידה החל מה-27.04.2016 ואילך מחושבים דמי הלידה על פי ההכנסה ששימשה יסוד לחישוב דמי הביטוח עבור 3 החודשים שקדמו ל-1 בחודש שבו יצא/ה לחופשה או ב-3 החודשים שבתקופה המקבילה בשנה הקודמת - לפי הגבוה מביניהן.
  • למי שהם גם עובדים שכירים וגם עובדים עצמאים, ישולמו דמי הלידה על-פי שתי הכנסותיהם, כפי שפורט לעיל, בתנאי שצברו בנפרד תקופת זכאות מעבודתם כעצמאים.
דוגמה:
  • עובד/ת שעבד/ה כשכיר/ה בשנים שקדמו לחופשת הלידה וצבר/ה את תקופת הזכאות הנדרשת לדמי לידה, החל/ה לעבוד כעצמאי/ת 3 חודשים לפני היציאה לחופשת לידה.
  • דמי הלידה יחושבו לפי משכורת העובד/ת כשכיר/ה בלבד - הכנסות העובד/ת כעצמאי/ת לא ייחשבו, שכן לא שילמ/ה דמי ביטוח כעצמאי/ת למשך תקופת המינימום הנדרשת לזכאות.


ניכויים מדמי האומנה

תשלום הפרשים לדמי לידה (דמי אומנה)

  • במקרים הבאים עובדים שקיבלו דמי לידה עשויים להיות זכאים לקבלת הפרשים:
    • לאחר שקיבלו את דמי הלידה, המעסיק שילם להם תשלום נוסף (כגון דמי הבראה, ביגוד, או בונוס) המתייחס גם לתקופה שלפיה חושבו דמי הלידה, וסכום התשלום הנוסף עולה על רבע משכר המינימום.
    • המעסיק שילם להם הפרשי שכר עבור תקופת עבודה שקדמה לתשלום דמי הלידה.
  • על-מנת לקבל את ההפרשים מהמוסד לביטוח לאומי, על העובד לכתוב מכתב בקשה לתשלום ולצרף אליו אישור מהמעסיק (טופס ממוכן) ואת תלוש השכר שמופיע בו התשלום הנוסף או ההפרשים ששולמו לעובד.
  • את מכתב הבקשה והמסמכים יש להגיש למחלקת אמהות בסניף המוסד לביטוח לאומי הסמוך למקום המגורים (באמצעות הדואר או בתיבת השירות שמחוץ לסניף).
  • ניתן להגיש את הבקשה לא יאוחר מ- 12 חודשים מהיום שבו שולמו ההפרשים על-ידי המעסיק.
  • פקיד התביעות בסניף יבדוק את הבקשה, ויחליט אם קיימת זכאות להפרשים.


חשוב לדעת

  • המוסד לביטוח לאומי רשאי לשלול את הזכאות לכל דמי האומנה או לחלק מהם, מהורים העובדים שלא במשק ביתם בפרק הזמן שבעבורו משולמים להם דמי אומנה.

ארגוני סיוע

גורמי ממשל

חקיקה ונהלים

הרחבות ופרסומים