הקדמה:

אקים - אגודה לאומית לקימום אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בישראל (ע"ר), נוסדה על ידי קבוצת הורים לילדים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, במטרה להביא לשיפור איכות חיי ילדיהם באמצעות שינוי תפיסות הממסד והחברה הישראלית כלפי אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית.

פרטי הארגון

תחומי עיסוק:אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בישראל ובני משפחותיהם.
אתר:לאתר
פייסבוק:לעמוד הארגון
כתובת:פנחס רוזן 69, הדר יוסף תל אביב, 69410
טלפון:03-7662222
קו סיוע "הורים למען הורים":
1800-399-333
שנת הקמה:1951
גיידסטאר:הארגון בגיידסטאר

הרחבה

העמותה מייצגת כ-34,000 אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ובני משפחותיהם בארץ והן בפורומים בינלאומיים בתחום הפיגור השכלי.
אקים מפעילה 62 סניפים מקומיים ואזוריים בכל רחבי הארץ ובכל המגזרים. גופים אלה מופעלים בעיקר על-ידי מתנדבים: הורים לילדים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ואחרים. הסניפים מונחים באמצעות עובדים סוציאליים, הפועלים במסגרת המחלקה לסנגור קהילתי.
האגודה מפעילה ברחבי הארץ שירותים בתחום הדיור בקהילה בתוך שכונות מגורים מרכזי יום לתעסוקה לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית סיעודיים, מרפאות שיניים יחודיות לאוכלוסייה, פרוייקט נופש ארצי, גיוס לצה"ל, קו סיוע בעברית ובערבית הפנאי (מועדונים), פרוייקט תעסוקה בדרך אחרת להשמת אנשים עם מוגבלויות במקומות עבודה בשוק החופשי, (בשיתוף עם הביטוח הלאומי), קבוצות תמיכה להורים, ערבי זכויות ועוד.

קו סיוע 1800-399-333

  • קו הסיוע "הורים למען הורים" של אקים מספק מידע ותמיכה בכלל התחומים והנושאים הנוגעים לזכויות ושירותים לאדם עם מוגבלות שכלית ובני משפחתו.
  • הקו פועל בימים א' – ה' בין השעות 18:00-21:00.

נושאים וזכויות רלבנטיים בכל-זכות

גורמי ממשל שהארגון עובד מולם

תודות