הקדמה:

הקרן לידידות היא ארגון פילנתרופי שהוקם על ידי הרב יחיאל אקשטיין ז"ל כדי לפעול לחיזוק חוסנה החברתי והביטחוני של ישראל, ולחיזוקן של קהילות יהודיות בתפוצות הנמצאות במצוקה.
הקרן מספקת מגוון רחב של מענים וצרכים בסיסיים לאוכלוסיות מוחלשות, כגון: קשישים ניצולי שואה, ילדים ונוער בסיכון, משפחות החיות בעוני, ומיעוטים, תוך שיתוף פעולה עם רשויות מקומיות, משרדי ממשלה, צה"ל וארגונים מובילים במגזר השלישי.
בנוסף, מסייעת הקרן לחיילים בודדים וזכאי סיוע כלכלי, לנפגעי טרור, מלחמות וטראומה, לתושבי קווי העימות ולרבים נוספים בישראל ובחו"ל, המוצאים את עצמם זקוקים לעזרה וסיוע, שאינם מוענקים על ידי הרשויות.

פרטי הארגון

אתר:לאתר
פייסבוק:לעמוד הארגון
דוא"ל:k-yedidut@ifcj.org.il
כתובת:רחוב יד חרוצים 10, ירושלים 9342148
טלפון:02-6461400
פקס:02-6739522
שנת הקמה:1983
גיידסטאר:הארגון בגיידסטאר

תחומי פעילות מרכזיים

  • עלייה וקליטה - סיוע בהבאת עולים מארצות מצוקה לישראל. לאחר עלייתם ארצה ניתן סיוע בקליטת העולים המתקשים להשתלב בחברה ובשוק העבודה בארץ, בדגש על קליטת יוצאי אתיופיה.
  • עוני ורווחה - מתן מענים קונקרטיים לצרכים הבסיסיים של אוכלוסיות עניות בארץ והוצאתם ממעגל העוני, וליהודים נזקקים מחבר המדינות. תחום זה כולל סיוע בהקמה, הפעלה והפצה של תכניות מצליחות לטיפול ושיקום של ילדים ונוער במצוקה, בדגש על פריפריה גיאוגרפית וחברתית.
  • הגנת העורף וחיזוק החוסן החברתי - התגייסות למאמץ הלאומי להגנת העורף בעתות חרום וחיזוק החוסן הלאומי והחברתי בזמן שגרה.


נושאים וזכויות רלבנטיים בכל זכות


סניפים

לא נמצאו לארגון סניפים מקבלי קהל באתר גיידסטאר. לחצו כאן למעבר לדף המידע של העמותה באתר גיידסטאר.
אם אתם נציגי העמותה, מומלץ להירשם לגיידסטאר.