אתר כל שירות עושה.... מדיניות כל שירות מחולקת ל-4 חלקים:

מדיניות התוכן

יש כמה עקרונות שמנחים את התוכן של כל שירות:

זכויות יוצרים

ככלל, התוכן הכתוב באתר כל שירות זמין ברשיון Creative Commons BY-NC-SA 2.5 IL. פרטים אודות הרשיון ותנאים לשימוש במידע ניתן למצוא בדף זכויות יוצרים.

קיימים במערכת תכנים מסוימים הזמינים תחת רשיון אחר:

עיצוב האתר

עיצוב האתר מוגן בזכויות יוצרים ואין להשתמש בשום חלק ממנו ללא אישור "כל שירות".

תמונות

תמונות זמינות תחת מגוון רשיונות. מטרתנו היא להשתמש ככל הניתן בתמונות חופשיות, על מנת לאפשר לאחרים להשתמש במידע שלנו בלא מגבלות. אף על פי כן, ישנם מקרים בהם נשתמש בתמונות המוגבלות בזכויות יוצרים, כאשר אין חלופה טובה יותר. כמו כן, גם הרשיונות החופשיים מגוונים ואינם תואמים בהכרח זה לזה. כאשר רוצים לדעת את פרטי רשיון השימוש של תמונה, יש ללחוץ בשטחה (או על קישור לצידה) על מנת להגיע לעמוד המפרט את הרשיון ותנאי השימוש בה.

תכנים מאתרים אחרים

במערכת קיימים דפים המתבססים על מידע מאתרים אחרים בעלי רשיון תוכן שאינו זהה לשלנו - כיום מדובר בעיקר בתבניות תוכן שהועתקו מויקיפדיה העברית. עבור דפים אלו מצויין בתחתיתם הרשיון המתאים.

מדיניות פרטיות

להלן כמה עקרונות המתייחסים לפרטיות הגולשים והעורכים באתר כל שירות:

  • מבקרים מזדמנים לא חייבים להירשם בכל צורה שהיא ואין לכל-זכות יכולת או רצון לבצע כל מעקב אחריהם.

מדיניות Cookies (עוגיות)

"עוגיות" (Cookies) הן קבצי טקסט שנשמרים במחשב הגולש לפי בקשת האתר; כמעט כל אתר משתמש בהן כדי לאסוף מידע סטטיסטי ו/או להקל על השימוש באתר ע"י שמירת העדפות או פרטי התחברות לאתר.

נוכל לסווג את העוגיות באופן כללי לשתי קטגוריות:

עוגיות של כל שירות

כל שירות משתמשת באופן ישיר בעוגיות לצרכים הבאים:

  • מענה לסקר: כל שירות שומרת בעוגיה אילו סקרים מילאתם ואילו דחיתם, למשל. המידע משמש כדי לא להקפיץ שוב ושוב את אותו סקר, אך אינו נשמר באתר עצמו אלא אך ורק בדפדפן שלכם.
  • אם בחרתם להסתיר הודעה מנהלתית מטעם האתר
  • שמירת פרטי התחברות (Login) לאתר (עבור משתמשים רשומים)

שירותי צד ג'

אנו עושים שימוש במספר שירותי צד ג' כד לאסוף מידע סטטיסטי (כל כלי עשוי להגדיר מס' עוגיות). בטבלה להלן מפורטים השירותים בהם אנו משתמשים ודרכים למנוע מעקב על-ידם; עם זאת, שימו לב שאם תבחרו לחסום שירות מסוים, החסימה תתקיים בכל האתרים, לא רק בכל שירות.

שם שימוש מדיניות פרטיות מניעת מעקב
Google Analytics איסף מידע סטטיסטי בלבד שאינו מאפשר לכל שירות זיהוי אישי על מנת לזהות מגמות שימוש באתר, לדוגמה: היקף השימוש באתר, תדירות השימוש בו, מאיזה אתרים מגיעים הגולשים וכדומה ראו כאן ראו כאן (נדרשת התקנת תוסף לדפדפן)
Google Optimize מאפשר לנו לעשות ניסויים פשוטים, כגון הצגת כותרת שונה לחלק מהגולשים, על מנת לדעת מה עובד טוב יותר ולשפר את האתר השירות מבוסס על Google Analytics, כך שהמדיניות דומה ומניעת מעקב ע"י גוגל אנליטיקס תחסום גם אותו.
Google Custom Search Engine מנוע החיפוש המשמש באתר הוא של גוגל, והשימוש בו כפוף למדיניות הפרטיות שלהם. המידע נגיש לכל שירות רק באופן קולקטיבי, כגון "8 אנשים חיפשו סרטן". ראו כאן מניעה מלאה ניתנת רק ע"י הימנעות משימוש בחיפוש.
HotJar איסוף מידע סטטיסטי בלבד שאינו מאפשר לכל שירות זיהוי אישי על מנת לנתח את התנהגות הגולשים בדפים. לדוגמה: כמה אנשים שצופים בדף הבית גולשים לאיזור הפירסומות בתחתית העמוד ראו כאן ראו כאן

חסימה כוללת

ניתן להשתמש בדפדפן מיוחד או תוספים לדפדפן קיים כדי למנוע מעקב (ו/או פרסומות) בכל רחבי הרשת.

אזהרה
  • חשוב להיות מודעים לכך שחוסמי פרסומות עשויים למנוע התנהלות תקינה של אתרי אינטרנט שונים, ביניהם גם אתר זה (אם כי השתדלנו לאפשר זאת).
  • לא ניתן להשתמש בתוספים לכרום בטלפונים חכמים.

אפשרויות לדוגמה:

  • Privacy Badger, חוסם מעקב מבית ה-EFF, ארגון להגנת פרטיות מקוונת.
  • uBlock, חוסם פרסומות ומעקב הנחשב לאמין. ישנן גרסאות זמינות לכרום, פיירפוקס, Microsoft Edge
  • שימוש בדפדפן כגון Adblock Browser כדי לגלוש תוך חסימת פרסומות בטלפונים חכמים.

מדיניות משפטית

אנא קראו את ההבהרה המשפטית שלנו לפרטים.