מטרה

כל זכות בע"מ (חל"צ) הוא מלכ"ר (מוסד ללא כוונות רווח) המאוגד בצורת חברה לתועלת הציבור שהוקם במטרה לשפר את מיצוי הזכויות על-ידי הציבור בישראל, באמצעות יצירת מאגר מידע המאגד בתוכו את כלל הזכויות והזכאויות השונות בישראל. במילים אחרות, כל זכות שואף לכתוב את אנציקלופדית הזכויות של מדינת ישראל. המערכת מיועדת לשרת את הציבור הרחב בישראל, עם מיקוד על סוכני (ומנגישי) הזכויות: עובדי הממשל הבאים במגע עם צרכני הזכויות (רווחה, חינוך, בריאות וכו') כמו גם עובדי ומתנדבי המגזר השלישי.

"...כל זכות זה משהו שאתה כמנכ"ל חולם עליו... מישהו שיקח את הזכויות וינגיש אותן לציבור, בשפה של הציבור... כל זכות הוא כלי שאנחנו משתפים איתו פעולה ביום יום.... הסיוע הגדול ביותר שאנחנו יכולים לתת לכל זכות זה שישתמשו בו - שאנחנו נשתמש, שהמבוטחים שבאים אלינו ישתמשו, ושאנשי המקצוע ישתמשו... אנחנו עוזרים להם בכתיבה של החומרים, בעדכון של החומרים... "
מדברי פרופ' שלמה מור יוסף, מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי בכינוס 4 שנים לכל זכות ביוני 2014. לדברים המלאים

עדכון 2021

במאי 2021 הסתיים המיזם המשותף שכל זכות פעלה במסגרתו מאז 2017. מאז חודש יוני 2021 כל זכות בע"מ (חל"צ) פועלת ישירות במימון של משרד המשפטים ומטה ישראל דיגיטלית במערך הדיגיטל הלאומי. המטרה היא להעמיק ולהרחיב את הפעילות .

עדכון 2017

ממחצית 2017 כל זכות בע"מ (חל"צ) פעלה בסיוע מיזם בין משרד המשפטים, מטה ישראל דיגיטלית במשרד לשוויון חברתי והמכון למנהיגות וממשל בג'וינט ישראל. מטרת המיזם היא שיפור המודעות של תושבות ותושבי ישראל לזכויותיהם/ן באמצעות אתר כל זכות אשר ירכז מידע מקיף על זכויות שמעניקות רשויות ציבוריות לרבות משרדי ממשלה, יחידות סמך, תאגידים סטטוטוריים ורשויות מקומיות וארגונים ללא כוונת רווח, ועל הדרכים למימושן וינגיש אותן בשפה ברורה ופשוטה, בדגש על אוכלוסיות המתקשות למצות את זכויותיהן. אין בסיוע משרד המשפטים, מטה ישראל דיגיטלית במערך הדיגיטל הלאומי משום נטילת אחריות לפעילות האתר או לתכניו.

מאגר המידע

מאגר המידע הוא תוצר של שיתוף פעולה של מיטב הארגונים והמומחים בתחום הזכויות בישראל שנרתמו יחדיו ליצירת אנציקלופדיה מקיפה, אמינה, עדכנית ונגישה באינטרנט של זכויות תושבי ישראל בכל תחומי החיים. התכנים במאגר המידע נכתבים ונערכים על ידי צוות המיזם שמסתייעים במומחי תוכן מהממשלה, העמותות והאקדמיה. הציבור הרחב מוזמן גם הוא לסייע בהרחבת מאגר המידע באמצעות שליחת הצעות/בקשות שינוי, שמופנות למערכת התוכן ובמקרה הצורך גם לקהילות הידע.

רקע

המיזם הוקם במחצית השניה של 2009 על-ידי שני בוגרי תעשיית התוכנה, ארז פרלמוטר (יו"ר) אמתי קורן (מנכ"ל). המיזם נרשם ביוני 2010 כחברה לתועלת הציבור (חל"צ) שמספרה 514463348, והצטרפו אליו עו"ד יהושע שופמן כחבר דירקטוריון, ועדן פוקס כסמנכ"ל. בפברואר 2011 הורחב הדירקטוריון ובשנת 2020 עבר שינוי נוסף והתגבש להרכבו הנוכחי.

המועצה הציבורית של כל זכות התכנסה לישיבה ראשונה ביום 26.06.2011. בהזדמנות זו נשא ברכה יו"ר המועצה הציבורית, פרופ' יצחק זמיר:

פרופ' יצחק זמיר מברך את כל זכות
לסרטונים נוספים של כל זכות ביוטיוב

עדכונים משמעותיים

  • יוני 2021: המיזם המשותף שפעל מאז יוני 2017 מסתיים, ובמקומו כל זכות עוברת לעבודה ישירה מול הממשלה (משרד המשפטים ומטה ישראל דיגיטלית במערך הדיגיטל הלאומי).
  • 2020: ד"ר הלה הדס וד"ר גילי תמיר מחליפות את נעמי סטוצ'ינר ואבינעם ערמוני במועצת המנהלים.
  • מרץ 2020: משבר הקורונה. כל זכות משרתת כ-1.5 מיליון גולשים בחודש עם מידע רחב על המשבר שנכתב ומתעדכן בזמן אמתי.
  • 2019: פרופ' יורם דנציגר מחליף את פרופ' יצחק זמיר בראשות המועצה הציבורית.
  • יוני 2017: תחילת קבלת סיוע משמעותי ממיזם בין משרד המשפטים, מטה ישראל דיגיטלית במשרד לשוויון חברתי והמכון למנהיגות וממשל בג'וינט ישראל.
  • 7 באפריל 2014: שדרוג הממשק של כל זכות לגרסה 3.0 כולל ממשק מטלפונים ניידים וטאבלטים.
  • אפריל 2013: שוחרר לציבור אתר המיזם המשותף לזכויות ניצולי השואה
  • יוני 2011: כינוס ראשון של המועצה הציבורית התכנס בראשות שופט ביהמ"ש העליון בדימוס, פרופ' יצחק זמיר
  • פברואר 2011: נעמי סטוצ'ינר (מייסדת בית איזי שפירא), פרופ' פייסל עזאיזה (דיקאן ביה"ס לעבודה סוציאלית - חיפה) ועו"ד אבינעם ערמוני (מנכ"ל בית התפוצות) הצטרפו למועצת המנהלים
  • מרץ 2011: תחילת תירגום מקצועי של כל זכות לערבית בשותפות עם תב"ת (ג'וינט)