המועצה הלאומית לשלום הילד היא עמותה ציבורית עצמאית ובלתי תלויה, שאינה מקבלת מימון ממשלתי, העוסקת בהגברת המודעות לזכויות קטינים ופועלת כסניגורם של כלל הילדים בישראל - יהודים וערבים, דתיים וחילונים, בריאים וחולים, עולים וותיקים, עשירים ועניים, ובמיוחד של מי שזכויותיהם נפגעות או ששלומם ורווחתם נמצאים בסיכון.

פרטים

תחומי עיסוק:זכויות קטינים
אתר:לאתר
פייסבוק:לעמוד הארגון
דוא"ל:ncc@children.org.il
כתובת:קמפוס חרוב לילדים, האוניברסיטה העברית, קמפוס הר הצופים, ירושלים.
טלפון:02-6780606
פקס:02-6790606
שנת הקמה:1980
גיידסטאר:הארגון בגיידסטאר

פעילות המועצה לשלום הילד

  • מרכז הפניות והסיוע (נציבות קבילות ילדים ונוער) - המרכז אמון על קבלת פניות בנושאים שנוגעים להגנה ולזכויותיהם של ילדים ונוער ועל מתן ייעוץ, הפניה וסיוע מתאימים. הנציבות מטפלת באלפי פניות מדי שנה תוך שמירה על סודיות מוחלטת, וללא כל תשלום.
  • מרכז הילד והמשפט (המחלקה המשפטית) - המרכז עוסק בקידום חקיקה בתחומים שונים שנוגעים בזכויות הילד, מתן ייעוץ וליווי משפטי לילדים ונוער ופרסום מאמרים, דוחות ומחקרים משפטיים. המרכז מפעיל את הפרויקט הייחודי של תוכנית ליווי ילדים נפגעי עבירות מין ואלימות.
  • השנתון הסטטיסטי "ילדים בישראל" - פרסום שנתון סטטיסטי עדכני ומפורט שכולל כ-15 פרקים על מגוון תחומים בחיי ילדים בישראל וכן פרסום שנתונים ודוחות סטטיסטיים בנושאים ייחודיים.
  • כנס הנגב לשלום הילד - הוא כנס מדיניות ייחודי שנערך בשיתוף אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ומכון חרוב. הכנס מתמקד בשלום הילד מנקודת ראות של מדיניות כוללת, תכנון ומעשה, ועוסק בנושאים שונים ומגוונים שנוגעים לזכויות ילדים ונוער בחברה הישראלית.
  • פרלמנט נוער - פרויקט חדשני וייחודי לשיתוף נוער בתהליכי קביעת מדיניות ומתן אפשרות לדיאלוג משמעותי עם משרדי ממשלה וקובעי מדיניות בנושאים שנוגעים לחייהם.

דרכי הפנייה למועצה הלאומית לשלום הילד

נושאים וזכויות רלוונטיים בכל זכות

גורמי ממשל שהארגון עובד מולם