דיירים בדיור הציבורי שאינם מתגוררים בתנאי צפיפות דיור ולא נקבע על-ידי רופא כי אחד מהם זקוק למגורים בקומה נמוכה יותר מזו שהם מתגוררים בה, אינם זכאים להחלפת דירתם

פרטי פסק הדין

ערכאה:בית משפט המחוזי בבאר שבע
שם התיק:עתמ 208/06
תאריך:08.06.2006
קישור:פסק הדין המלא

בתיק זה מדובר במשפחה המתגוררת בדימונה בשיכון ציבורי בדירה של חברת עמידר. בדירה שני חדרים וחדר מגורים והיא נמצאת בקומה הרביעית.

  • בני המשפחה הגישו עתירה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע שבה דרשו כי דירתם תוחלף, מפני שלטענתם, מצבה של הדירה אינו מתאים למגורי אדם, גודלה אינו עונה על דרישותיהם ובשל מצב בריאותי נבצר מהם לגור בקומה גבוהה.
  • בית המשפט דחה את עתירתם בנימוקים הבאים:
    • משפחה בגודל משפחתם של העותרים, המתגוררת בדימונה שהיא באיזור עדיפות לאומית, זכאית לפי הנהלים להחלפת דירה כאשר קיימת צפיפות של יותר מ-2.2 נפשות בממוצע לחדר. מאחר שמשפחת העותרים איננה ממלאה אחר תנאי זה, לא ניתן להיענות לבקשתה להחלפת דיור בשל סיבה של צפיפות דיור.
    • סיבה אחרת שעשויה להצדיק החלפת דיור היא נכות המצריכה כסא גלגלים או בעיה בריאותית. בן המשפחה הסובל מקשיים בריאותיים הופנה על-ידי עמידר למומחה רפואי אשר קבע כי הוא אינו זקוק לדיור בקומה נמוכה.

משמעות

  • דיירים בדיור הציבורי שאינם עונים על התנאים של צפיפות מעל 2.2 נפשות בממוצע בחדר (למתגוררים באזורי עדיפות לאומית) ולא נקבע על-ידי רופא כי אחד מהם זקוק למגורים בקומה נמוכה יותר מזו שהם מתגוררים בה - לא יהיו זכאים להחלפת דירתם בדיור הציבורי.


ראו גם

מקורות משפטיים ורשמיים

חקיקה ונהלים