תשלום חד פעמי לניצולי שואה אשר קיבלו בעבר תשלום חד פעמי ממקור גרמני בסכום הנמוך מתשלומי קרן הסיוע (זכות)

מתוך כל-זכות (www.kolzchut.org.il), אנציקלופדיית הזכויות של ישראל

הקדמה:

ניצולים אשר קיבלו בשנות ה-50 או ה-60 תשלום חד-פעמי ממקור גרמני, זכאים לתשלום חד פעמי נוסף מועידת התביעות , אם התשלום שקיבלו בעבר נמוך מסכום התשלום הנוכחי של קרן הסיוע (2,556 יורו), והם עומדים בשאר תנאי הזכאות של קרן הסיוע
התשלום החד פעמי הנוסף, מהווה השלמה עד סכום התשלום הנוכחי של קרן הסיוע (2,556 יורו)

החל מחודש ספטמבר 2017, ניצולי שואה אשר קיבלו בשנות ה 50 וה-60 תשלום חד-פעמי ממקור גרמני, זכאים לתשלום חד-פעמי נוסף מועידת התביעות , אם סכום התשלום המקורי היה נמוך מסכום התשלום הנוכחי של קרן הסיוע העומד כיום (אוקטובר 2017) על סך 2,556 יורו והם עומדים בשאר תנאי הזכאות של קרן הסיוע.

  • התשלום החד פעמי הנוסף, מהווה השלמה עד סכום התשלום הנוכחי של קרן הסיוע (2,556 יורו ).


מי זכאי?

  • ניצולי שואה העומדים בכל התנאים הבאים זכאים לתשלום החד פעמי הנוסף:
    • ניצולים אשר קיבלו בשנות ה-50 או ה-60 תשלום חד-פעמי ממקור גרמני (קיבלו בשנות ה-50 או ה-60 תשלומים חד-פעמים מהגרמנים על ענידת טלאי צהוב, הפסקת לימודים או שלילת חופש).
    • התשלום החד פעמי שהם קיבלו נמוך מסכום התשלום הנוכחי של קרן הסיוע (2,556 יורו).
  • הם עומדים בשאר תנאי הזכאות של קרן הסיוע.

תהליך מימוש הזכות

לצורך בדיקת הזכאות ניתן לפנות לועידת התביעות בטלפון 03-5194400.

חשוב לדעת

  • ניצולי שואה שקיבלו בשנות ה 50 וה-60 תשלום חד-פעמי ממקור גרמני נדחו מקרן הסיוע מכיוון שקיבלו כבר בעבר פיצוי חד פעמי מגרמניה.

ארגוני סיוע

  • ראו ערך מורחב על ארגוני סיוע לניצולי השואה - בישראל פועלים ארגונים, עמותות ומוסדות המסייעים לניצולי השואה. חלק מהארגונים פועלים במספר תחומי סיוע, וחלקם מתמקדים בנושא ספציפי. בדפי הארגונים המופיעים בערך המורחב, ניתן למצוא הסבר מפורט לגבי תחומי הפעילות של כל ארגון ואמצעי יצירת הקשר איתו.

גורמי ממשל

הרחבות ופרסומים