אזהרה
שימו לב - דף זה הינו עדיין בשלב טיוטה ולא שוחרר לציבור
אין להסתמך על תוכנו בשום אופן
פורטל זה מרכז מידע כללי בנוגע למס שבח, הליכים רלוונטיים ואפשרויות שונות לקבלת פטור ממס שבח

כאשר אדם מוכר זכות במקרקעין בסכום גבוה מהסכום אותו שילם עבורה ונוצר לו רווח ריאלי (כלומר, רווח לאחר ניכוי הוצאות כגון שיפוצים, הוצאות מכירה וכדומה), הוא נדרש לשלם מס בגין הרווח שנוצר.
לכן, חשוב לדעת כי קיימות עסקאות מכר המזכות בפטור מתשלום מס שבח, וכן אפשרויות לדחיית תשלום המס או חישובו בפריסה לכמה שנים באופן שמקטין את הסכום לתשלום.


מושגים

פטור ממס שבח

  • חדש:בקשה לפטור ממס שבח
  • חדש:פטור ממס שבח במכירת דירה יחידה
  • חדש:פטור ממס שבח במכירת דירה שניה
  • חדש:פטור ממס שבח במכירת דירה שניתנה במתנה
  • חדש:פטור ממס שבח במכירת דירה שהתקבלה בירושה
  • חדש:פטור ממס שבח בתמ"א 38
  • חדש:פטור ממס שבח בפינוי-בינוי

חישוב מס שבח

  • חדש:חישוב מס שבח
  • חדש:הוצאות מוכרות לניכוי בעת חישוב מס שבח
  • חדש:שומת מס שבח

תשלום מס שבח

ארגוני סיוע

גורמי ממשל

פסקי דין

חקיקה ונהלים

הרחבות ופרסומים

תקציר: זוהי עריכה משנית מעקב אחרי דף זה שימו לב: תרומתכם לכל-זכות תפורסם תחת תנאי הרשיון Creative Commons BY-NC-SA 2.5 IL.

תורמים אחרים עשויים לערוך או אף להסיר את תרומתכם. אם אינכם רוצים שעבודתכם תהיה זמינה לעריכה על ידי אחרים – אל תפרסמו אותה באתר זה. אל תעשו שימוש בחומר המוגן בזכויות יוצרים ללא רשות! אתם מבטיחים לנו כי כתבתם את הטקסט הזה בעצמכם, או העתקתם אותו ממקור שאינו מוגן על ידי זכויות יוצרים (ראו כל-זכות:זכויות יוצרים לפרטים נוספים) אנא שמרו על כללי ההתנהגות באתר

תבניות המופיעות בדף זה:

תבנית:הצגת מוקדי שירות (עריכה) תבנית:חילוץ שם דף מקישור (עריכה) תבנית:מי יעזור לי (עריכה) תבנית:מי יעזור לי/מפה (עריכה) תבנית:מי יעזור לי/משתנים (עריכה) תבנית:סוג ערך (עריכה) תבנית:עצם העניין (עריכה) תבנית:עצם העניין/סיום (עריכה) תבנית:פורטל/סיום טבלת זכויות (עריכה) תבנית:פורטל/תחילת טבלת זכויות (עריכה) תבנית:פורטל/תיבת זכויות (עריכה) תבנית:פורטל/תיבת זכויות/סיום (עריכה) תבנית:ראו גם (עריכה) תבנית:תקציר (עריכה) תבנית:תרגום (עריכה) קבוצת מרכזי שירות:מיסים (עריכה) יחידה:String (עריכה) דף הבית מדריכים וזכותונים עדכונים אחרונים בלוג אודותינו עזרה العربيةEnglish מי אנחנו? אודות כל-זכות נגישות מדיניות האתר עדכונים אחרונים תנו לנו משוב! הנושאים הפופולריים תעסוקה וזכויות עובדים פנסיה וחיסכון ארוך טווח אנשים עם מוגבלויות נשים דיור ושיכון הכנסה נמוכה וקשיים כלכליים בריאות ומחלות חינוך זיקנה והזדקנות תפריט ראשי זכויות יוצרים התוכן מוגש בכפוף ל-Creative Commons BY-NC-SA 2.5 IL. תמונות בהתאם לרשיון בעמוד התמונה. עיצוב אתר - סטודיו משה ליברמן. הזכויות לעיצוב שמורות ל"כל זכות". שמרו על קשר בלוג צרו קשר הצטרפו אלינו בפייסבוק דוא"ל הכניסו כתובת דוא"ל ו... Type of newsletterלציבור הרחב למשפטנים, עו"סים וכד' אתר "כל זכות" מופעל ע"י כל זכות בע"מ (חל"צ) האתר פונה לנשים וגברים כאחד. השימוש בלשון זכר נעשה מטעמי נוחות בלבד. המידע באתר הוא מידע כללי ואינו מידע מחייב. הזכויות המחייבות נקבעות על-פי חוק, תקנות ופסיקות בתי המשפט. השימוש במידע המופיע באתר אינו תחליף לקבלת ייעוץ או טיפול משפטי, מקצועי או אחר והסתמכות על האמור בו היא באחריות המשתמש בלבד - יש לעיין בתנאי השימוש. אין בסיוע משרד המשפטים, מטה ישראל דיגיטלית במערך הדיגיטל הלאומי וג'וינט ישראל משום נטילת אחריות לפעילות האתר או לתכניו. בסיוע משרד המשפטים, מטה ישראל דיגיטלית במערך הדיגיטל הלאומי וג'וינט ישראל צפייה עריכה מחיקה העברה הגנה שינוי מהותי רענון העלאת קובץ