הקדמה:

עובדי חברות ניקיון ותחזוקה זכאים לקבל גמול עבור שעות נוספות בדומה לשאר העובדים במשק
הסעיף בהסכם הקיבוצי בענף הניקיון שהעניק לעובדי ניקיון גמול כבר מהשעה התשיעית לעבודתם, בוטל


עובדי חברות ניקיון ותחזוקה זכאים לקבל גמול עבור שעות נוספות בימי חול בדומה לשאר העובדים במשק.

  • בגין 2 השעות הנוספות הראשונות באותו יום עבודה יהיה עובד זכאי לגמול של 25% משכרו הרגיל - כלומר לשכר של 125% לשעה.
  • בגין השעתיים הנוספות הבאות באותו יום עבודה יהיה עובד זכאי לגמול של 50% משכרו הרגיל - כלומר לשכר של 150% לשעה.
  • בימי המנוחה השבועית ובחגים זכאים עובדי ניקיון ותחזוקה לגמול שעות נוספות כפי שמקבלים שאר העובדים במשק. למידע נוסף ראו גמול עבור שעות נוספות.
  • הסעיף בהסכם הקיבוצי בענף הניקיון שהעניק לעובדי ניקיון גמול כבר מהשעה התשיעית לעבודתם, בוטל בתיקון להסכם הקיבוצי ביום 05.03.2014.
הערת עריכה
זה הזוי. כי צו ההרחבה הרחיב את ההסכם המקורי. כלומר לפי צו ההרחבה הם זכאין לגמול כבר מהשעה התשיעית. אבל ההסכם המקורי שאותו צו ההרחבה הרחיב ביטל את ההטבה הזו. נוצר אבסורד שההסכם לא מעניק את ההטבה וצו ההרחבה כן. נדמה לי שההסכם גובר, כי צו ההרחבה אינו יוצר זכות אלא מרחיב זכויות קיימות מתוך הסכם קיבוצי. ולכן אם הסעיף בהסכ בוטל אז גם צו ההרחבה לא יכול לקבוע את ההטבה הזו. הזוי שנוסח צו ההרחבה לא עודכן.
הערה מאת שרון הורנשטיין (שיחה) 09:33, 20 באוקטובר 2015 (IDT)

מי זכאי?

תהליך מימוש הזכות

נטל ההוכחה בתביעה לתשלום שעות נוספות

  • כשעובד מגיש תביעה לבית הדין לתשלום גמול עבור שעות נוספות והמעסיק לא ערך רישום כנדרש של שעות ההעסקה, על העובד לתת תחילה גרסה עובדתית מינימלית על כך שעבד בשעות נוספות ואז נטל השכנוע עובר אל המעסיק, כדי לשכנע שהעובד לא הועסק בשעות הנוספות הנטענות.
  • אם העובד עמד בנטל הראשוני של מתן גרסה עובדתית, נטל השכנוע עובר למעסיק. אם המעסיק לא ישכנע את בית הדין שהעובד לא הועסק בשעות נוספות, יחייב בית הדין את המעסיק בתשלום של עד 15 שעות נוספות שבועיות או עד 60 שעות נוספות חודשיות.
  • אם העובד לא עמד בנטל הראשוני ובית הדין דחה את טענתו שלפיה עבד בשעות נוספות, אין לחייב את המעסיק בתשלום גמול שעות נוספות, גם אם המעסיק לא הציג דו"חות נוכחות.
  • למידע נוסף ראו כשעובד מציג ראשית ראיה שעבד בשעות נוספות והמעסיק לא ערך דוחות נוכחות, נטל הראיה עובר למעסיק לשכנע שהעובד לא הועסק בשעות נוספות.


ארגוני סיוע

גורמי ממשל

חקיקה ונהלים