יש לכם דירה להשכרה? הנה מה שכדאי שתדעו

אם אתם משכירים נכס שבבעלותכם, כדאי שתכירו את החוק. אמנם חופש החוזים מאפשר למשכיר ולשוכר להסכים על כל הסדר שמקובל עליהם - אבל קיימים גם נושאים שלא ניתן לסתור אותם בחוזה. בפורטל זה תמצאו פירוט לנושאים שמותר ואסור להסכים עליהם בחוזה השכירות, וכן תשובות לשאלות על חובותיכם כלפי השוכר, מה ניתן לעשות כאשר השוכר לא משלם שכר דירה, ועוד סוגיות רלוונטיות. כמו כן, תמצאו כאן מידע עד על תשלום מס הכנסה על שכר הדירה ואפשרו הפטור מתשלום מס.

אם אתם שוכרי דירות - מומלץ להיכנס לפורטל שוכרי דירות.

ראו גם

גורמים מסייעים

גורמי ממשל

גורם ממשלתי תחומי אחריות זכויות ונושאים רלוונטיים
משרד הבינוי והשיכון

מוקד מידע *5442

משרד הבינוי והשיכון אמון על תחומי השיכון והבנייה לצרכי מגורים במדינת ישראל. פעילותו מכוונת ליצירת תנאים שיאפשרו לכלל האוכלוסייה למצוא פתרונות דיור הולמים, במחיר סביר, מתוך התמקדות באוכלוסיות מוחלשות. המשרד מעניק סיוע בדיור לשכבות חלשות באוכלוסייה.
משרד העלייה והקליטה

מרכז מידע *2994

משרד העלייה והקליטה אחראי על סיוע לעולים לישראל, משלב ההתארגנות הראשונית ועד השתלבותם בכל תחומי החיים בחברה הישראלית. בין היתר אחראי המשרד על קידום תעסוקת העולים, מתן סיוע כלכלי ופתרונות דיור.
רשות המסים - המשרד למיסוי מקרקעין

משרד המשפטים - הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין
רשות מקרקעי ישראל

שלושת הגופים עוסקים בניהול הקרקעות בבעלות המדינה ובפיקוח עליהן, וכן בגביית מסים ואגרות עבור פעולות הנעשות בקרקעות אלה. בעת רכישת קרקע או דירה, תעניק הרשות הקלות במיסוי לאוכלוסיות מיוחדות.
המוסד לביטוח לאומי

מוקד טלפוני ארצי *6050

המוסד לביטוח לאומי נועד להבטיח לאוכלוסיות חלשות ולמשפחות שנקלעו למצוקה זמנית או ממושכת בסיס כלכלי לקיומן. במסגרת זו מעניק המוסד קצבאות כגון זיקנה ושאירים, אמהות, ילדים, נפגעי עבודה, נכות כללית, סיעוד, אבטלה ופשיטת רגל. במקרים מסוימים, יהיו זכאים מקבלי קצבאות אלה לסיוע בדיור.

מקורות משפטיים ורשמיים

פסקי דין

חקיקה ונהלים