יש לכם דירה להשכרה? הנה מה שכדאי שתדעו

אם אתם משכירים נכס שבבעלותכם, כדאי שתכירו את החוק. אמנם חופש החוזים מאפשר למשכיר ולשוכר להסכים על כל הסדר שמקובל עליהם - אבל קיימים גם נושאים שלא ניתן לסתור אותם בחוזה. בפורטל זה תמצאו פירוט לנושאים שמותר ואסור להסכים עליהם בחוזה השכירות, וכן תשובות לשאלות על חובותיכם כלפי השוכר, מה ניתן לעשות כאשר השוכר לא משלם שכר דירה, ועוד סוגיות רלוונטיות. כמו כן, תמצאו כאן מידע עד על תשלום מס הכנסה על שכר הדירה ואפשרו הפטור מתשלום מס.

אם אתם שוכרי דירות - מומלץ להיכנס לפורטל שוכרי דירות.


גורמי ממשל

גורם ממשלתי תחומי אחריות זכויות ונושאים רלוונטיים
משרד הבינוי והשיכון

מוקד מידע 5442*

משרד הבינוי והשיכון אמון על תחומי השיכון והבנייה לצרכי מגורים במדינת ישראל. פעילותו מכוונת ליצירת תנאים שיאפשרו לכלל האוכלוסיה למצוא פתרונות דיור הולמים, במחיר סביר, מתוך התמקדות באוכלוסיות מוחלשות. המשרד מעניק סיוע בדיור לשכבות חלשות באוכלוסיה.
משרד העלייה והקליטה

מרכז מידע 2994*

משרד העלייה והקליטה אחראי על סיוע לעולים לישראל, משלב ההתארגנות הראשונית ועד השתלבותם בכל תחומי החיים בחברה הישראלית. בין היתר אחראי המשרד על קידום תעסוקת העולים, מתן סיוע כלכלי ופתרונות דיור.
רשות המסים - המשרד למיסוי מקרקעין

משרד המשפטים - האגף לרישום והסדר מקרקעין
רשות מקרקעי ישראל

שלושת הגופים עוסקים בניהול הקרקעות בבעלות המדינה ובפיקוח עליהן, וכן בגביית מסים ואגרות עבור פעולות הנעשות בקרקעות אלה. בעת רכישת קרקע או דירה, תעניק הרשות הקלות במיסוי לאוכלוסיות מיוחדות.
המוסד לביטוח לאומי

מוקד טלפוני ארצי 6050*

המוסד לביטוח לאומי נועד להבטיח לאוכלוסיות חלשות ולמשפחות שנקלעו למצוקה זמנית או ממושכת בסיס כלכלי לקיומן. במסגרת זו מעניק המוסד קצבאות כגון זיקנה ושאירים, אמהות, ילדים, נפגעי עבודה, נכות כללית, סיעוד, אבטלה ופשיטת רגל. במקרים מסוימים, יהיו זכאים מקבלי קצבאות אלה לסיוע בדיור.

פסקי דין

חקיקה ונהלים