אם יש לכם אדם סיעודי בחייכם, הפורטל הזה יכול לעזור

החיים יכולים להביא איתם התמודדויות לא פשוטות - אחת מהן טיפול באדם סיעודי שאיבד את יכולתו לתפקד באופן עצמאי. זה יכול להיות הורה מבוגר, או אפילו אדם צעיר שנסיבות החיים הביאו אותו למצב זה. הטיפול הוא יום יומי וכרוך בהבנה של תחומים רבים מצד המטפל- העסקת עובד סיעודי צמוד, קצבאות וגמלאות, שיקום לאחר שחרור מאשפוז ממושך ועוד.

בפורטל זה תמצאו מידע על הזכויות של האנשים הסיעודיים והמטפלים בהם, החל משלב הגדרת אדם סיעודי, דרך מעמדו המשפטי, ועד לנושאים הכספיים. בנוסף, תמצאו את הדרכים בהן אפשר להיערך מראש למצב זה, למשל על-ידי רכישת פוליסת ביטוח סיעודי.

ראו גם

גורמים מסייעים

גורמי ממשל

גורם ממשלתי אתר אינטרנט זכויות ותחומי אחריות
משרד הבריאות

קול הבריאות - מוקד השירות הטלפוני של משרד הבריאות 5400*

הגיל המבוגר באתר משרד הבריאות ביטוח בריאות וסיוע לסובלים מבעיות רפואיות שונות על רקע גיל
מוקד 8840* של אגף בכיר אזרחים ותיקים אתר המשרד לשוויון חברתי מוקד *8840 לאזרחים ותיקים של המשרד לשוויון חברתי מהווה כתובת מרכזית לטיפול בפניות של אזרחים ותיקים, למתן מידע אודות כלל הזכויות, השירותים וההטבות המגיעים לציבור האזרחים הוותיקים ולסיוע במיצוי הזכויות.
יחידת סגולה - מוקד מיצוי זכויות לאזרחים ותיקים בבתי חולים אתר המשרד לשוויון חברתי מוקד זכויות בריאותיות לאזרחים ותיקים, לסיוע לאזרחים ותיקים ובני משפחותיהם בבירור זכויות המאושפז, במהלך תקופת האשפוז בבית החולים
מוקד *6050 - המוסד לביטוח לאומי אתר המוסד לביטוח לאומי זכאות לקצבאות שונות בהתאם לגיל ולמצב הכלכלי
מוקד *9696 - המוקד הטלפוני של שירות הייעוץ לאזרח הוותיק מטעם המוסד לביטוח לאומי שירות הייעוץ לאזרח הוותיק ומשפחתו באתר המוסד לביטוח לאומי סיוע מטעם שירותי יעוץ לקשיש ומוקד טלפוני חינם לקשישים ולבני משפחותיהם
משרד הרווחה והביטחון החברתי

שי"ל - שירות ייעוץ לאזרח - מוקד טלפוני: 118

אזרחים ותיקים באתר משרד הרווחה והשירותים החברתיים מימון מגורים במסגרת מוסדית לקשישים עצמאיים ותשושים ומתן שירותים

ארגוני סיוע